Plzeň čeká další dopravní omezení, silničáři budou upravovat křižovatku Rokycanské a Jateční

Oprava silnice, ilustrační foto. Pramen: ŘSDOprava silnice, ilustrační foto. Pramen: ŘSD

Omezení na Rokycanské přichází necelý rok poté, co ŘSD završilo opravy stejné silnice nedaleko odsud.

Řidiči v Plzni se budou muset od pondělí vypořádat s dopravním omezením na příjezdu od východu (I/26), konkrétně na Rokycanské ulici a jejím křížení s Jateční. Silničáři zde budou provádět opravy povrchu i úpravy křižovatky. Práce za 40 milionů provede Strabag.

Stavba bude rozdělena do dvou etap. První etapa zahrnuje opravu povrchu vozovky v Rokycanské ulici mezi křižovatkami s Masarykovou a u Gambrinusu. Ve druhé etapě stavbaři prodlouží odbočovací pruhy v křižovatce ulic Rokycanská a Jateční a opraví povrchy tamtéž.

Stavba bude probíhat do listopadu. Po dobu výstavby bude omezen provoz v Rokycanské ulici, především formou zúžení, nárazově budou některé směry v křižovatkách omezeny a bude nutné využít objízdné trasy.

„Křižovatky s ulicemi Jateční a Masarykova se budou uzavírat tím způsobem, že bude vyblokována vždy pouze jedna, tím pádem lze pro odbočení z Rokycanské využít křižovatku nad, nebo pod právě uzavřenou křižovatkou,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek.

Omezení na Rokycanské přichází necelý rok poté, co ŘSD završilo opravy stejné silnice nedaleko odsud. Loni v listopadu dokončilo opravu zhruba 3,2 kilometru dlouhého úseku silnice I/26 od mimoúrovňové křižovatky se silnicí 180 v Kyšicích až po ulici Hřbitovní v Plzni. Opravy se týkaly příjezdu do Plzně.

Plzeňská Jateční ulice nabyla na významu loni v září, kdy ŘSD po více než dvou letech budování uvedlo do provozu nový úsek silnice I/20 mezi ulicemi Plaská a Na Roudné kolem Velkého Boleveckého rybníka, kde nově vznikl čtyřpruh.

Tento nový úsek slouží jako spojnice silnic I/27 (na Žatec a Most) a I/26 (na Rokycany). Na Jateční se zatím napojuje pomocí okružní křižovatky jako dvoupruh, ŘSD ale do budoucna počítá s napojením výše zmíněného úseku na ulici Rokycanskou rovněž ve čtyřpruhovém uspořádání.

Grafické znázornění dopravních omezení na Rokycanské a Jateční je zde.

Tagy I/26 Plzeň ŘSD
Žádné komentáře