Logistika Nákladní doprava Zprávy

PKP Cargo prodává speditérskou značku Čechofracht

Značka Čechofracht. Pramen: PKP Cargo Intenational
Značka Čechofracht. Pramen: PKP Cargo Intenational
Téměř 70 let stará československá speditérská značka je na prodej.

Společnost PKP Cargo Internatonal nabídla k prodeji speditérskou značku Čechofracht, která vznikla jako název pro státem kontrolovaný podnik zahraničního obchodu v roce 1952. PKP Cargo nabízí textovou a grafickou podobu známky, samotná činnost firmy byla převedena v rámci reorganizace pod mateřskou společnost.

PKP Cargo prezentuje Čechofracht jako značku s „velmi bohatou historii a dodnes je světoznámým symbolem námořní plavby, letecké, silniční a železniční dopravy, spedice a zasilatelství nejen u nás, ale po celém světě“.

Státní podnik pro námořní dopravu Čechofracht vznikl v lednu 1952 a po svém založení disponoval první československou poválečnou lodí Republika. Do působnosti Čechofrachtu byla převedena veškerá činnost Československé akciové společnosti pro mezinárodní zasílatelství související s provozováním námořní plavby vlastními i najatými plavidly, nákupem a prodejem plavidel, najímáním lodního prostoru, zastupováním zahraničních námořních rejdařství, dopravních společností a další agenda. V roce 1958 došlo k rozšíření předmětu podnikání Čechofrachtu o mezinárodní zasílatelství.

Po ukončení aktivit v námořní dopravě v roce 1959 se Čechofracht věnoval zahraničnímu obchodu. Soustředil ve svých rukách veškerý československý export i import a jako jeden z prvních zavedl v tuzemsku kontejnerovou přepravu. Podnik se zaměřoval především na silniční, železniční a leteckou přepravu. Stal se například členem Mezinárodního sdružení letecké dopravy (IATA).

V roce 1991 došlo k transformaci na akciovou společnost. O čtyři roky později se společnost přestěhovala do nového terminálu v Praze-Hostivaři, čímž rozšířila služby o skladovou logistiku. Od roku 2010 je členem skupiny PKP Cargo International (tehdy AWT).

Indikativní nabídky na zakoupení ochranné známky Čechofracht mohou zájemci zasílat do 30. září.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aslanex

Tak mi někdo vysvětlete, proč by si někdo kupoval samotnou značku bez ničeho? 😮

Kubrt

Kdybych měl továrnu na auta značky Kubrt a naskytla se příležitost koupit značku BMW, tak bych o tom uvažoval s vidinou lepších prodejů svých výrobků pod atraktivnějším jménem. Čímž neříkám, že Čechofracht je BMW mezi spedicemi; absolutně netuším, jaký tahle značka má zvuk.

Georg

no ma zvujk uplne na hovno. asi jako tuzex, petrimex, strojexport a dalsi komunisticka pezetocka.
za tu znacku by melo smysl zaplatit tak tisicovku, a to jeste z legrace.

Greta

No tak nabídněte litr, vždyť o minimální ceně se tam nic nepíše.

Nekdo

Tak on zajem o znacky vubec nezavisi na tom, zda jsou samotne nebo nikoliv. Nekdy je to dokonce naopak. Treba zn. semtex by mnozi radi koupili bez privazku v podobe pardubicke syhthesie (uz jen proto, ze vetsina zajemcu naprosto nestoji o starou chemicku). Navic ma i vetsi cenu nez samotna tovarna 🙂