Doprava ve městě Parkování

Parkovací zóny budou v Praze zdarma až do pondělí 13. dubna

Parkovací automat, foto: TSK
Parkovací automat, foto: TSK

(aktualizováno 22:08) Parkovací zóny v hlavním městě zůstanou pro řidiče zdarma do pondělí 13. dubna. Uvedl to dnes náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Řidiči mohou v zónách bezplatně parkovat od poloviny března v souvislosti s opatřeními proti koronaviru. Zóny 16. března dočasně zrušila vláda svým nařízením. Den poté ale vláda opět rozhodla o tom, že budou zrušeny až do konce nouzového stavu.

„Pokud se nic nezmění, začnou znovu fungovat v úterý 14. dubna od 08:00. Dnes končí vládní nařízení a zatím nikdo neřekl, co bude dál. Nebudeme čekat na povel. Pražané musí být informovaní a odpovídajícím způsobem si dopředu naplánovat život,“ uvedl Scheinherr.

V zónách placeného parkování mohou nadále stát všechny automobily zdarma. Platí to i pro takzvané modré zóny, které jsou určeny obvykle jen pro místní obyvatele a podnikatele. Rezidenti v zónách platí 1200 korun ročně.

Kabinet zrušil zóny na období od 16. března do 31. března jako jedno z opatření přijatých v souvislosti s pandemií koronaviru. Zatímco platnost ostatních opatření vláda v pondělí prodloužila, u takzvaných modrých zón to zatím neudělala. Nakonec ale na dnešním zasedání rozhodla parkování zdarma prodloužit.

ČTK

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Škoda. Měli to nechat zrušené. Spoustě lidí by se tak ulehčil život.

Zbyněk

Už aby to podivné opatření skončilo.

Asd

A to jako proč? V čem Vám to vadí? V čem Vás to omezuje?

...

Protože je to další zbytečný hipster, který se cítí povolaným ostatním diktovat a omezovat jejich dopravní potřeby.

Zbyněk

Zvyšuje se pohyb aut v centru. A pohyb aut omezuje plynulost a bezpečnost veškeré dopravy, vyjma metra.
Dále město přichází o příjem.

ABC

Jo MHD to je teď vrchol bezpečí. A ještě dlouho bude.

Eduard

Tak nějak. A chudáci páni konšelé nemohou obírat nebohý lid. Myslím, že nejen města přijdou o mnohem větší peníze než je příjem z parkovného. Tak nechápu pána proč brečí, že město nevybírá poplatky za parkování.