Doprava ve městě Trolejbusy

Pardubický dopravní podnik začal přebírat nové trolejbusy, cestující svezou v červnu

Nový trolejbus Škoda 30Tr SOR. Foto: DPMP
Nový trolejbus Škoda 30Tr SOR pro Pardubice. Foto: DPMP

Dopravní podnik města Pardubic začala přebírat první nové trolejbusy 30 Tr SOR od společnosti Škoda Electric. Celkem pořídí patnáct vozů za 152 milionů korun.

Průběžně budou trolejbusy dodávány během května. Jejich nasazení předpokládáme během června,“ řekla mluvčí DPMP Jitka Malinská. Nové trolejbusy přebírá DPMP v bílé barvě, do provozu ale vyjedou v tradičním bílo-červeném polepu, který si dopravce zajistí sám.

DPMP získal na nákup nových trolejbusů dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. „Nové trolejbusy a autobusy, které dopravní podnik v posledních letech v rámci obnovy vozového parku nakupuje, jsou již standardně vybaveny celovozovou klimatizací,“ říká předseda představenstva dopravního podniku Robert Klčo.

V létě DPMP nasadí 18 trolejbusů a 11 autobusů s klimatizací. „Díky nákupu nových vozidel se rovněž výrazně zvýší procentuální zastoupení nízkopodlažní vozů v našem vozovém parku. Aktuálně bude dopravní podnik provozovat. 90% nízkopodlažních autobusů a 95% nízkopodlažních trolejbusů,“ dodal Klčo.

Pardubičtí dodávku trolejbusů soutěžili nadvakrát. V první soutěži dostal podnik nabídku na dodávku za 109,5 milionu korun, tendr ale zrušil. V druhé zakázce už cena stoupla na 152 milionů korun.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Sor trojelbusy jsou perfektní. Třeba v Bratislavě. Rychlé, tiché, svižné, příjemné. Proti velkým pixlím..

petr.r
Host
petr.r

Myslíte ty čtyřnápravový mercedesy?

Jan
Host
Jan

Nene, Mercedesy neznám. Tím jsem nejel v elektřině.