Pardubické letiště bude mít od února nového ředitele

Letiště Pardubice. Autor: Letiště PardubiceLetiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Nový ředitel letiště nastoupí v únoru, přesvědčivě vyhrál výběrové řízení.

Pardubičtí zastupitelé dnes schválili návrh na zvolení Ivana Čecha členem představenstva společnosti East Bohemian Airport. Firma provozuje pardubické civilní letiště. Čech vyhrál výběrové řízení na ředitele firmy, funkce se ujme 1. února. Valná hromada ho na základě usnesení městského zastupitelstva a krajské rady v pondělí 25. ledna jmenuje členem představenstva, následně 1. února by ho měla zvolit místopředsedou představenstva.

Ivan Čech nastupuje do funkce po Haně Šmejkalové, kterou představenstvo z funkce odvolalo k 1. lednu. Dočasně byl pověřen řízením firmy zastupitel Jan Hrabal (ANO), který je členem představenstva EBA.

„Pan Čech jednoznačně vyhrál výběrové řízení u výrazné většiny členů hodnotící komise, které představil komplexní program rozvoje a strategické vize pro příští léta. Jsme v takřka každodenním kontaktu, aby mohl od února kompletně převzít vedení společnosti,“ řekl Hrabal.

Mezi cíle nového člena představenstva a budoucího ředitele společnosti patří například otevřená komunikace. „I přes současné problémy v letectví se zaměstnancům společnosti daří připravit novou sezonu tak, aby byla úspěšnější než v předešlých letech,“ řekl Čech. Do konkurzu se s ním hlásilo dalších deset uchazečů.

Čech působil ve vedení vojenských leteckých základen v Pardubicích a Čáslavi, pak byl ve funkci ředitele sekce správní a bezpečnostní Úřadu pro civilní letectví. „Věřím, že se novému panu řediteli podaří letiště rozlétat, to znamená přivést nové dopravce, vyjednat nové pravidelné linky, dovolenkové charterové lety a zvýšit objem cargo přepravy,“ řekl náměstek primátora Jan Mazuch (ODS).

Vloni letiště odbavilo kvůli koronavirové pandemii, která způsobila krizi v letecké dopravě, 34.238 cestujících. Oproti roku 2019 poklesl počet pasažérů o 66 procent. Hana Šmejkalová skončila ve funkci, protože pardubičtí zastupitelé kritizovali její návrh vyplatit si odměny za tři sjednané linky a nákup nového služebního vozu. Navrhli proto představenstvu její odvolání.

ČTK

Tagy East Bohemian Airport EBA Letiště Pardubice pardubice Pardubický kraj PED
19 komentářů