Pardubice zavádí novou expresní linku z nádraží na letiště. Pojede podle Ryanairu

Nový terminál Jana Kašpara. Foto: Letiště PardubiceNový terminál Jana Kašpara. Foto: Letiště Pardubice

Dopravní podnik města Pardubice zavede od 1. února přímé spojení z hlavního nádraží na pardubické letiště. Linka bude jezdit podle

Dopravní podnik města Pardubice zavede od 1. února přímé spojení z hlavního nádraží na pardubické letiště. Linka bude jezdit podle časů příletů a odletů pravidelné linky Ryanairu do Londýna.

Start nového spojení oznámilo Letiště Pardubice na svých stránkách. Nová linka 90 mezi stanicemi Hlavní nádraží – Letiště terminál pojede 90, 120 a 150 minut před plánovaným odletem letadla. Půjde o nejrychlejší spojení mezi letištěm a nádražím. Běžná linka jezdí 12 minut, letištní expres 8 minut. Jízdní řád dopravní podnik dosud na svých stránkách nezveřejnil, je už ale nahraný například ve vyhledávači spojení Idos. Od hlavního nádraží pojede ze stanoviště č. 3. Linka bude v provozu v úterý, čtvrtek a v sobotu, tedy kdy Ryanair létá.

V autobuse budou platit standardní tarifní podmínky. Jízdenkový automat, který měli cestující k dispozici ve stávající příletové hale, bude přesunut do nového terminálu. Jízdenku je možné zakoupit také u řidiče.

Pardubickým letištěm loni prošlo 88 tisíc cestujících, což je meziroční nárůst o 180 %. Do Pardubic se loni vrátila řada letů z Ruska, nově začalo spojení Ryanairu s Londýnem. Irský dopravce ještě letos spustí linku do španělského Alicante.

Tagy Dopravní podnik města Pardubic Letiště Pardubice
11 komentářů