Pardubice rozšířily trolejbusové tratě, o víkendu zlevní cestování

Historický trolejbus 8Tr a a nízkopodlažní Škoda 30Tr SOR na otočce u Zámečku. Foto: DPMPHistorický trolejbus 8Tr a a nízkopodlažní Škoda 30Tr SOR na otočce u Zámečku. Foto: DPMP

Dopravní podnik města Pardubic zahájí od neděle provoz na dvou nových trolejbusových tratích. V Pardubicích postavily troleje na celkem dalších

Dopravní podnik města Pardubic zahájí od neděle provoz na dvou nových trolejbusových tratích. V Pardubicích postavily troleje na celkem dalších třech kilometrech silnic. Do Ohrazenic jde o protažení o 2,1 km ze zastávky Polabiny – Sluneční přes Trnovou. Nových 900 metrů vzniklo protažením z otočky Pardubičky až k Zámečku.

Prodloužení trolejbusových tratí přináší změny v jízdních řádech. Linka 13 nově bude jezdit až do Ohrazenic, linky 2 a 27 budou protažené až na obratiště Zámeček. Linka 6 bude ukončována v Rosicích (střídavě se zast. Polabiny,Sluneční), linka 9 zkrátí svou trasu a pojede ve směru od centra města pouze na Hlavní nádraží. Doubravicím bude i nadále zachována vazba se školami v Polabinách nebo spojení s Globusem, podobně zůstane i školní spoj na trase Staré Hradiště-Ohrazenice-Polabiny.

Prodloužení trolejbusové trati z točny Pardubičky až na Zámeček nově umožňuje protažení trolejbusových linek 2 a 27 až na obratiště Zámeček. Linka 27, provozovaná v pracovní dny, bude jezdit každou půlhodinu. O víkendech bude ve směru z města obsluhovat zastávku Zámeček pouze linka 2 s garantovaným obousměrným přestupem na autobusové linky 12 a 28. Tento přestup bude tarifně zvýhodněn. DPMP současně mírně změní od neděle i provoz na linkách 8, 10, 16 a 24.

V Ohrazenicích jezdily trolejbusy už v šedesátých letech. V Pardubicích se o rozšiřování trolejbusové sítě,zejména k Zámečku, mluvilo desítky let. DPMP zaplatil za rozšíření tratí zhruba 40 milionů korun, většinu by měla pokrýt evropská dotace.

Součástí velkých změn v pardubické MHD je i změna tarifních podmínek. Dosud platná sleva 50% z jízdného pro další jízdu započatou do 45 minut od předchozího odbavení pomocí karty zůstává v platnosti v pracovní dny. Ve dnech pracovního volna bude sleva u takovéto další jízdy zvýšena na 100%. O víkendech a svátcích tak s Pardubickou kartou bude každá druhá jízda do 45 minut od minulého odbavení zdarma. Tato sleva neplatí na linkách nočního provozu a nevztahuje se na jízdné zakoupené pro spolucestující.

Tagy DPMP nové trolejbusové tratě
10 komentářů