Doprava ve městě Trolejbusy

Pardubice rozšířily trolejbusové tratě, o víkendu zlevní cestování

Historický trolejbus 8Tr a a nízkopodlažní Škoda 30Tr SOR na otočce u Zámečku. Foto: DPMP
Historický trolejbus 8Tr a a nízkopodlažní Škoda 30Tr SOR na otočce u Zámečku. Foto: DPMP

Dopravní podnik města Pardubic zahájí od neděle provoz na dvou nových trolejbusových tratích. V Pardubicích postavily troleje na celkem dalších třech kilometrech silnic. Do Ohrazenic jde o protažení o 2,1 km ze zastávky Polabiny – Sluneční přes Trnovou. Nových 900 metrů vzniklo protažením z otočky Pardubičky až k Zámečku.

Prodloužení trolejbusových tratí přináší změny v jízdních řádech. Linka 13 nově bude jezdit až do Ohrazenic, linky 2 a 27 budou protažené až na obratiště Zámeček. Linka 6 bude ukončována v Rosicích (střídavě se zast. Polabiny,Sluneční), linka 9 zkrátí svou trasu a pojede ve směru od centra města pouze na Hlavní nádraží. Doubravicím bude i nadále zachována vazba se školami v Polabinách nebo spojení s Globusem, podobně zůstane i školní spoj na trase Staré Hradiště-Ohrazenice-Polabiny.

Prodloužení trolejbusové trati z točny Pardubičky až na Zámeček nově umožňuje protažení trolejbusových linek 2 a 27 až na obratiště Zámeček. Linka 27, provozovaná v pracovní dny, bude jezdit každou půlhodinu. O víkendech bude ve směru z města obsluhovat zastávku Zámeček pouze linka 2 s garantovaným obousměrným přestupem na autobusové linky 12 a 28. Tento přestup bude tarifně zvýhodněn. DPMP současně mírně změní od neděle i provoz na linkách 8, 10, 16 a 24.

V Ohrazenicích jezdily trolejbusy už v šedesátých letech. V Pardubicích se o rozšiřování trolejbusové sítě,zejména k Zámečku, mluvilo desítky let. DPMP zaplatil za rozšíření tratí zhruba 40 milionů korun, většinu by měla pokrýt evropská dotace.

Součástí velkých změn v pardubické MHD je i změna tarifních podmínek. Dosud platná sleva 50% z jízdného pro další jízdu započatou do 45 minut od předchozího odbavení pomocí karty zůstává v platnosti v pracovní dny. Ve dnech pracovního volna bude sleva u takovéto další jízdy zvýšena na 100%. O víkendech a svátcích tak s Pardubickou kartou bude každá druhá jízda do 45 minut od minulého odbavení zdarma. Tato sleva neplatí na linkách nočního provozu a nevztahuje se na jízdné zakoupené pro spolucestující.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
guma gumič

opravte prosím Vás popisek toho obrázku! Takovou krásnou 8 Tr si splést s takovým kýblem, jako byla 14 Tr, to je buď schválnost anebo hanebnost!

Václav

Do Ohrazenic, v Ohrazenicích … tak se tato místní část skloňuje v Pardubicích… 🙂

Libor

Ohrazenice (podle ČSÚ pomnožné, obecně pomnožné číslo i jednotné číslo rodu ženského)….takže je to napsáno správně česky….

petr.r

Václave- je to tady o dopravě………..*****.. A k té fotce nemáš něco ?
Nevím, já pamatuji trolejbusy jen ve zlíně a se podobá 7tr, 9tr měla už jiné okno, později i ty pěkně zpívající tyristory. Ale vidět, že to nemá trilex rávky, tak 7. 9tr měla trilexy. 14tr je poslední trolejbus co vyjel z ostrova nad ohří.

Skylix

Naprostý souhlas. Sice je to tu o dopravě, ale jako pardubičákovi mi do Ohrazenice rve uši.

Milan

Pane Sůro, vážně chcete určovat pomnožnost názvu Ohrazenice podle názvu Rochlice? Dovolím si Vás upozornit, že „ta Ohrazenice“ je prostě špatně. Hezkou neděli.

Mirek H.

A neskloňuje se potom Pardubice a Ohrazenice podle stejného vzoru? Prosil bych pak opravit nadpis článku na „Pardubice rozšířilA trolejbusové tratě, o víkendu zlevní cestování“ 🙂