Oprava popraskané dálnice u Olomouce nabrala zpoždění, hotovo bude do konce prázdnin

Opravovaná dálnice D35 u Olomouce. Foto: ŘSDOpravovaná dálnice D35 u Olomouce. Foto: ŘSD

Důvodem zpoždění je spojení opravy s výměnou optických kabelů.

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek

Ptám se jako neodborník na pokládku optických kabelů, proč toto neprobíhalo již během všech prací, kde zrovna nebyla technika, kde se i několik dnů nic nedělo. Proč pokládka CBD a živice probíhala až do večerních hodin včetně neděle i svátků aby pak další měsíc se tam někdo dlubal s optikou? Jezdím tam velmi často a pozoruju stavební ruch.Příklad,: 2000 km z Balkánu, i Prostějov volný průjezd a zásek na 30 minut Velký Újezd…Včera. opět na 5 minut před zúžením úplné zastavení, to neumíme zipovat a nebo kde je problém?

Michael

Na volném průjezdu Prostějova silně závisí jaký je den a kolik hodin..Ale je teda fakt, že lidé tam zipuji ukazkově!

Ottis

Tak na té D46 jsou ty zúžení tak časté, že se to ti lidé prostě naučili chtě nechtě 😀

bkv

Na jednotlivé provedené konstrukční vrstvy vozovky nemůžeš pustit někoho, kdo ti to případně rozjezdí, bude na tom skladovat výkopek a materiál a podobně. A zejména u CB krytu musíš danou část úseku provést bez přerušení.

Majkii

Protože když se pracuje v SDP, což se bude dělat teď, tak je potřeba na obou stranách bezpečnostní prostor a ten by tam předtím mohl být leda za cenu vedení dopravy 1+1.

Adrian

Je to kvůli DIO. Na druhém pásu se jezdí v režimu 2+1, ale ty kabely jsou na právě té straně, kde se jezdí. Pokud by dělali zároveň i SDP, tak by se muselo jezdit v režimu 1+1 a to ministerstvo dopravy nepovolilo.