LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Oprava hlavního nádraží končí, vrací se na něj děčínské rychlíky

Více než dva roky trvající dopravní omezení kvůli opravě zastřešení pražskéh hlavního nádraží končí. Metrostav jako hlavní dodavatel stavby dnes

Více než dva roky trvající dopravní omezení kvůli opravě zastřešení pražskéh hlavního nádraží končí. Metrostav jako hlavní dodavatel stavby dnes předává Správě železniční dopravní cesty k používání poslední kolej, na které nesměly jezdit vlaky.

Od pondělí se kvůli tomu mění jízdní řád zejména u spojení z Prahy do Děčína, které musely jezdit dosud na Masarykovo nádraží. Změny se týkají i osobních vlaků z Kralup nad Vltavou, u kterých skončí zajíždění do Libně.

Rychlíky budou nově od pondělí pokračovat ze stanice Praha Holešovice do stanice Praha hlavní nádraží, kde ukončí svou jízdu. Plánovaný příjezd je vždy 8 minut po celé. Z Prahy pak budou tyto vlaky odjíždět z hlavního nádraží v 51. minutu a pojedou do stanice Praha Holešovice a dále po své obvyklé trase a v plánovaných časech.

V případě osobních vlaků linky S4 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem dochází  u několika spojů o sobotách, nedělích a svátcích k drobným časovým posunům v odjezdech a příjezdech na Masarykově nádraží. „Tyto změny jsou vyvolány změnou trasy vlaků mezi Holešovicemi a Masarykovým nádražím. Díky kratší a rychlejší trati budou odjezdy dotčených vlaků z Masarykova nádraží o 6 minut později a příjezdy o 6 minut dříve,“ dodal mluvčí Českých drah Petr Štávhlavský.

Další změny se týkají spěšných vlaků „Rokytka“ a „Labe“, které jezdí na trati 011 mezi Kolínem a Prahou. Po dobu letních prázdnin byly tyto spěšné vlaky dočasně přesměrovány do / z Prahy hlavního nádraží. Od pondělí 4. září se cílová a výchozí stanice spěšných vlaků vrací opět na Masarykovo nádraží. Spěšný vlak 1904 „Šembera“ z Nymburka do Prahy bude i nadále jezdit na pražské hlavní nádraží.

Poslední zářijovou změnou v pražském železničním uzlu je zrušení omezení a opětovné prodloužení všech vlaků linky S 65 (trať 122) Praha – Hostivice – Rudná u Prahy až do / ze stanice Praha hlavní nádraží.

Tagy České dráhy hlavní nádraží SŽDC výluka
Žádné komentáře