cargo

Opět Solaris. Polský výrobce dodá do Olomouce deset autobusů

Autobusy Solaris v barvách Dopravního podniku města Olomouce. Foto: DPMOAutobusy Solaris v barvách Dopravního podniku města Olomouce. Foto: DPMO

První čtyři autobusy dodá Solaris do konce listopadu.

Společnost Solaris Bus & Coach dodá dalších deset autobusů Urbino pro Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). První mají jezdit ještě letos. Dopravce za ně zaplatí 75,7 milionů korun.

Nákup nových autobusů vyplývá z údajů v registru smluv. Na profilu zadavatele zatím chybí písemná zpráva, která by ukázala, zda se do soutěže hlásil ještě někdo jiný. Solaris dodá pět dvanáctimetrových autobusů Urbino 12 a pět osmnáctimetrových kloubových autobusů Urbino 18. Všechny jsou s pohonem na naftu. První čtyři mají být dodány do konce listopadu, zbytek do konce června příštího roku.

V Olomouci se dlouhodobě daří Solarisu, který vyhrál všechny poslední soutěže. Jedinou výjimkou je elektrobus od SOR dodaný v roce 2018. DPMO požadoval v soutěži prodlouženou záruku 48 měsíců, v hodnocení měla cena nezvykle nízkou váhu: 55 %. Třicetiprocentní váhu v hodnocení mají náklady životního cyklu, 15 % je lhůta dodání v kalendářních dnech. DPMO si přitom sám stanovil, do kdy autobusy chce.

Nové autobusy budou mít celovozovou klimatizaci a USB zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky, mezi požadavky byl kamerový systém do dveří a do nástupního prostoru. Budou vybaveny automatickým sčítačem cestujících.

Tagy Dopravní podnik města Olomouce DPMO Olomouc seznam Solaris Solaris Bus & Coach
17 komentářů