egoe-plus
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Omezení dopravy na D1 u Prahy v sobotu pro letošek skončí

D1 úsek 03 Hvězdonice - Ostředek. foto: ŘSD
D1 úsek 03 Hvězdonice - Ostředek, ilustrační foto. Autor: ŘSD

Opravy dálnice D1 mezi 12. a 16. kilometrem u Prahy pro letošní rok po necelých třech měsících končí. Od sobotního rána projedou řidiči místem bez omezení, včetně exitu Všechromy. Uvedla to dnes Iveta Štočková, mluvčí stavební firmy Eurovia, která práce provádí.

Dělníci se ale na místo vrátí příští rok na jaře. Zatímco letos o prázdninách vyměnili povrch a svodidla na polovině směrem z Prahy do Brna, od března budou provádět stejné práce ve směru na Prahu, a to mezi 9. a 16. kilometrem.

V součtu jde o jednu z největších dálničních oprav posledních let (když se pomine modernizace D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou, kterou ŘSD počítá do novostaveb). Úsek patří zároveň spolu s pražským okruhem k nejvytíženějším na české dálniční síti, denně tudy projede až 100 tisíc vozidel.

Ředitelství silnic a dálnic zároveň připravuje podobnou opravu i na samém začátku dálnice mezi 2. a 12. kilometrem. Není ale zatím jasné, zda práce začnou už příští rok.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dusanh

Já teda nevím, ale přijde mi, že ten asfalt dělali i ve směru na Prahu…

balance

Není v článku chyba? Při letošní akci byly opraveny obě poloviny, tj směr Praha i Brno (km 9-16 resp. 16-9).

noerf

Usek na druhém až dvanáctém kilometru je smysluplny po dostavbě D3 ve středních Čechách a napojení na vnější okruh. Jinak dopravni kolaps bude kazdodenni záležitostí.

To

Usek mezi 2. a 12. km to uz potrebuje, hlavne okolo Pruhonic. Cekani na dokonceni D3 je poradna blbost. Dopravni kolaps bude podobny asi jako pri rekonstrukci opacneho smeru pred 2 nebo 3 roky nebo na prave koncicim useku 9 – 16. Cili neprijemne ale nic hrozneho.