Olomouc je dalším městem, které umožnilo nákup jízdenek do MHD přes vlastní aplikaci

Autobusy Solaris v barvách Dopravního podniku města Olomouce. Foto: DPMOAutobusy Solaris v barvách Dopravního podniku města Olomouce. Foto: DPMO

Elektronická jízdenka má o deset minut delší platnost než papírová.

Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) zprovoznil novou mobilní aplikaci, která umožní cestujícím nakupovat jízdenky na jízdu městskou hromadnou dopravou i přes telefon.

Spuštění aplikace oznámil DPMO v tiskové zprávě. Aplikace je ke stažení pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS. Ceny jízdenek jsou stejné jako papírové.

DPMO aplikací rozšířil možnost elektronického nákupu jízdenky. Dosud bylo možné kupovat jízdenky přes SMS zprávy nebo aplikaci Sejf. Podobně jako u SMS jízdenek a jízdenek koupených přes Sejf je platnost základní jízdenky prodloužena oproti papírovým o deset minut. Nákup probíhá přes platební bránu, údaje o platební kartě lze uložit. Uživatelé iphonů mohou využít platbu pomocí Apple Pay.

Aplikace současně zasílá cestujícím informace o provozu, cestující si mohou vytisknout i daňový doklad. DPMO chystá i další rozšiřování celé aplikace o další funkce.

Tagy Dopravní podnik města Olomouce DPMO mobilní aplikace Olomouc seznam
21 komentářů