LOT 3a leaderboard

Očkování jako spása pro aerolinky. Prodeje na léto po zahájení vakcinace stouply o 250 %, tvrdí easyJet

A320neo společnosti easyJet. Foto: easyJetA320neo společnosti easyJet. Foto: easyJet

Lidé chtějí cestovat, ukazují podle šéfa easyJetu čísla o počtu rezervací krátce po spuštění očkování.

Leteckým společnostem se začíná potvrzovat jejich teorie, že očkování proti covid-19 přinese velké oživení poptávky po létání. Jako první s takovým důkazem přišly britské aerolinky easyJet.

Šéf easyJet Johan Lundgren uvedl v rozhovoru pro BBC, že krátce po zahájení vakcinace poptávka po rezervacích na jarní a letní měsíce stoupla v meziročním srovnání o 250 %. „Vidíme, že lidé chtějí letět na dovolenou hned, jak to bude možné,“ řekl Lundgren. Podle něj zatím objem rezervací naznačuje vrchol poptávky na květen. Vakcinace by měla znamenat konec všemožných omezení v cestování.

O očkování jako spáse mluví šéfové v oboru delší dobu. Zatím se čím dál více ukazuje, že letošní cesta do letadla povede buď přes povinné testy před odletem, nebo očkování.

Mezinárodní sdružení leteckých dopravců IATA chystá takzvaný cestovní průkaz, který má být dokladem o očkování nebo negativním testu. Letecké společnosti Emirates a Etihad již oznámily, že začnou tento průkaz testovat na svých letech. Šéf Qantas Alan Joyce už dříve uvedl, že na palubu vezme jen lidi, kteří budou naočkováni. I když jeho výroky vzbudily nejprve značnou kritiku, za svými slovy si stojí. Při nedávné prezentaci uvedl, že většina zákazníků takovou podmínku vítá.

Tagy easyjet očkování Covid-19 podmínky pro cestování letadly seznam
40 komentářů