umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Obrazem: Vlajkový hattrick. airBaltic přelakoval A220 i do barev Litvy

Airbus A220-300 v barvách litevské vlajky. Foto: airBaltic
Airbus A220-300 v barvách litevské vlajky. Foto: airBaltic

Letecká společnost airBaltic zařadila do své flotily již třetí letadlo v barvách státní vlajky. Po Evropě již létají airbusy A220 přelakované do lotyšské a estonské vlajky, nově i s litevskou barvou. Firma tím chce ukázat, že není jen lotyšským dopravcem, ale aerolinkou pro všechny tři pobaltské republiky.

Ze tří airbusů v barvách státních vlajek je ten s litevskou díky výrazné kombinaci žluté, zelené a červené rozhodně nejvýraznější. AirBaltic přelakovala rok starý letoun registrace YL-CSK, pojmenovala ho po hlavním městě Litvy: Vilnius.

Jsme hrdi, že poskytujeme z pobaltských zemí nejlepší spojení, více než osmdesát přímých linek. Proto jsme se rozhodli zejména naši litevským cestujícím představit letadlo v barvách jejich vlajky,“ uvedl šéf airBaltic Martin Gaus. Letadlo nalakovala společnost Magnetic MRO v Tallinu.

airBaltic uvedl, že za první pololetí v Litvě přepravil téměř čtvrt milionu cestujících, o pětinu více než za loňskou první polovinu roku. Firma bude nově ve Vilniusu bázovat jeden ze svých airbusů A220.

airBaltic za první pololetí letošního roku přepravil 2,229 milionu cestujících, meziročně vyrostl o 19 %, je tak jedním z nejrychleji rostoucích dopravců v Evropě.  Firma v červenci oznámila úspěšnou emisi dluhopisů v hodnotě 200 milionů eur s úrokem 6,75 %. Má pomoci pro další expanzi firmy.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tomáš

Pane Sůro, když není o čem psát, tak si necucejte z prstu podobné banality a prostě chvíli nic nepište….

Ales

Jinak Air Baltic to umi s tim marketingem. Nejlepsi forma zviditelneni se. Za me palec nahoru. Kez by jsme meli vedeni jako v BT u naseho byvaleho narodniho dopravce. Holt nekdo umi, a nekdo ne.

Antonín

To není jen marketing, to je v lidech těchto tří zemí a také asi v tom, koho si volí za představitele. Byl jsem tam před cca 3 lety, očekával jsem zaostalé země po padesátileté okupaci, leč setkal jsem se s hrdými moderními zeměmi evropského formátu, kde si nikdo nedovolí odhodit vajgl od cigarety na zem, protože to se přírodě nedělá, kde je čisto, perfektní silnice, které by jim mohla závidět západní Evropa, na přechodu nemusíte mít obavu, že Vám auto nezastaví, pokud ho řídí Litevec, Lotyš, Estonec a ne obyvatel národnosti bývalých vládců těchto zemí zde stále bydlící, památky, ale… Číst vice »

Yaakov666

Nedávno jsem v Rize potkal ten v estonskych barvách na lince do Moskvy. Celkem odvaha…

Ales

Kazda zeme by mela byt hrda na svoje narodni barvy. Okupantu uz bylo dost

johny

Proč to? Ruská federace uznala Estonsko jako samostatný stát již dávno…

Yaakov666

Nedávno jsem v Rize potkal ten estonsky na lince do Moskvy. Celkem odvaha.