Letecké společnosti Letectví

Obrazem: první A350 pro Air France má za sebou první let

První let A350-900 pro Air France. Foto: Airbus
První let A350-900 pro Air France. Foto: Airbus

Je to na první pohled trošku paradox. Airbusy A350 vyrábí ve francouzském Toulose, domácí aerolinky Air France ale zatím nemají ve flotile jediné letadlo tohoto typu, ačkoliv s ním po světě létají už dvě desítky aerolinek.

I to by se ale mělo brzy změnit: Airbus dokončil výrobu prvního A350-900 pro Air France a absolvoval s ním zkušební let. Dopravce má první letadlo tohoto typu převzít během několika týdnů.

A350-900 pro Air France bude létat v konfiguraci pro 324 cestujících, z toho 34 v byznysu. Jako první destinaci plánuje dopravce s A350 Abidžan na Pobřeží slonoviny, od 25. listopadu začne létat z Paříže do Toronta, později do Káhiry, Soulu a Bombaje. Air France už dříve uvedly, že A350 mají nahradit ve flotile i A380, které firma plánuje postupně vyřadit.

V letecké skupině Air France-KLM dosud nelétá jediný A350. Firma ale ještě před převzetím prvního letadla tohoto typu oznámila změnu objednávky: Původně šest objednaných boeingů 787 pro Air France zamíří do flotily KLM a naopak 7 objednaných A350-900 určených původně pro KLM převezme Air France.

Je to první krok k harmonizaci a zjednodušení flotily,“ vysvětlil šéf Air France-KLM Benjamin Smith. Pro aerolinky by měla znamenat orientace na jeden typ letadla nižší náklady.

Air France má objednáno celkem 28 letadel A350-900.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Fantomas

A350 je topovy stroj. U finnairu jsem z toho byl uneseny, skoda ze zbytek jejich sluzeb nestal celkem za nic.

honza

myslíte finnair? jaké máte zkušenosti? v říjnu mě čeká let FRA-HEL-LAX tak jsem celkem zvědavý. Předpokládám, že na letu z FRA do HEL žádné občerstvení není. Na letu do LAX jsou amenity kity nebo ne? díky

Madmajk

Zrovna u Finnairu je interier A350 dost smutný. Látka po pár letech provozu vyšoupaná, vysezené sedáky atp.

Z FRA do HEL dostanete nealko.

HEL – LAX netuším, ale HEL – NRT amenity kit nedávali a s alkoholem šetřili.

honza

Díky za odpověď, poslední delší let jsem měl s BA z LHR-SEZ a alkoholy byl více než dostatek 😀

Partneři


Czechtoll

pst
podcast