Infrastruktura Silnice

Obrazem: Nový úsek D35 už získává podkladní asfaltové vrstvy, hotovo bude do konce roku

Stavba D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy. Foto: Strabag
Stavba D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy. Foto: Strabag
Na úsek naváže příští rok část Časy - Ostrov.

Zhruba půl roku má sdružení firem Strabag, M-Silnice a SMP do dokončení prvního úseku dálnice D35 v Pardubickém kraji. Dva roky po zahájení stavby se už na trasu pokládají podkladní asfaltové vrstvy.

Jde konkrétně o úsek Opatovice nad Labem – Časy, který se začal stavět v březnu 2019. ŘSD na svých stránkách oznámilo další posuny ve stavbě, která má být hotová v prosinci letošního roku. Příští rok pak má dojít k otevření navazujícího úseku Časy – Ostrov.

V současnosti zde dokončujeme násypy stavby a provádíme konstrukční vrstvy vozovky v podobě štěrkodrtě, mechanicky zpevněného kameniva a podkladních asfaltových vrstev,“ uvedlo ŘSD na svých stránkách. U mostních objektů průběžně betonují nosné konstrukce, pracují na spodních stavbách.

Celkem 12,6 kilometru dlouhý úsek dálnice D35 by měl být hotový letos do konce roku. Stavba začíná u opatovické estakády, na trase jsou dvě mimoúrovňové křižovatky Rokytno a Časy. Na trase je hned v úvodu kilometr dlouhý most přes inundační území Labe. Zakázku získalo sdružení za 3,39 miliardy korun. Stavba je kompletně popsána v letáku ŘSD.  Na stavbu navazuje úsek Časy – Ostrov, který staví sdružení Eurovia, Metrostav a Swietelsky.

Stavba mohla být už hotová, výběr ale zdržel Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v dobách, kdy ho vedl Petr Rafaj. Krajský soud nakonec rozhodl, že verdikt antimonopolního úřadu, který první soutěž zrušil, byl příliš formalistický.

Odebírat
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

Konečně nový most přes Labe. Po tom u Sezemice se nedá přejet ani dodávkou.

Frantisek

Budete kvůli tomu objíždět místo po dálnici?

Michal

Já rozhodně ano.

Marcel

Koukám, ono se asfaltuje? Ono se nelibě betonové lože?

Marcel

Nelije opr.

Jiří 3

Staví se ještě podle původních parametrů pro Rychlostní silnice, proto jen asfalt. První stavba, kde bude použit beton i na původní rychlostní silnice je 5507

Slosor

Na D(R)48 FM – ČT je beton už dobrých 15 let. Stejně jako na novějších úsecích D48.

Koro

Jestli ja se nekdy projedu z Mohelnice do Opatovic po dalnici…

Dan

… tak to pak ráno po tom snu bude hodně smutný probuzení, protože toho se jen tak nedočkáme.

Otakar

Také mám pocit, že se to někde od Litomyšle směrem na Mohelnici zasekne na 15 – 20 let.

Milan

No taky si říkám, proč se třeba nestaví i z druhého konce, třeba poslední dva úseky Opatovec-Staré město-Mohelnice krásně navazují na stávající I/35 i I/43, u Mohelnice na plánovanou přeložku I/44, takže by dal považovat za efektivní i bez navazujícího úseku 😀
Navíc oba úseky obsahují tunely, takže se dá předpokládat delší doba výstavby

Frantisek

Pokud jde o pouhé projíždění se, máte i jiné možnosti. 🙂

JiriP

To můžete už dnes, s krátkou výjimkou Jižní v Praze 🙂

JiriP

*Jižní Spojky

Miroslav Krtek

Hezky řečeno. To samé říkaval můj strýc už před 15 lety, když služebně jezdil. Tu samou hlášku (akorát myslel do Hradce)

Jiří Kocurek

Jeden si říká, že od podkladní vrstvy k otevření je už kousek. A pak se dozví, že teprve betonují mosty. No nic, optimius vyprchal.

Jarda Š.

Jde o dva úseky. Opatovice – Časy se asfaltuje a bude zprovozněn koncem roku. Na úseku Časy – Ostrov se betonují mosty a bude zprovozněn příští rok.

Jaroslav Vlach

Na tomto úseku chybí tak 3 mosty z toho např 206 je malinkatý mostík

Vladimir

Pokud se uz mosty betonuji, tak se jedna o temer hotovou dalnici. Je otazka jak moc velke mosty to jsou, protoze male mosty na premosteni potucku, ci podchodu pro zver postupuji celkem rychle, kdyz uz je hotove bedneni a jen se zaleva. Jina diskuze muze byt u premostovani zeleznice, ci premosteni ruznych udoli.

Jarek

Jojo, treba Uhersko a loucka vedle je lahudka… 🙂

Jaaaa

„Pokud se uz mosty betonuji, tak se jedna o temer hotovou dalnici.“

Hitlerovka by mohla vyprávět. 🙂

Jiří 3

Most přes žst Uhersko ještě nemá mostovku.

JiP

Jenže ten je součástí až navazujícího úseku do Ostrova a ten se má otvírat až příští rok.

Jiří 3

Ano vím. Myšlenka byla doplnění věty, že na úseku Časy – Ostrov se betonují mosty.

Jaroslav Vlach

Jenže ten se staví jinou technologii

Petr

No taky to autor mohl napsat srozumitelněji, že betonování mostů se týká toho druhého úseku. Na první přečtení mi to taky nedávalo smysl. Díky, pane Jardo, za vysvětlení.

yxc

Ono to není tak horké.Třeba poslední foto (estakáda přes Labe) musí být staré skoro dva roky, už loni v létě šel jeden most přes řeku (viz fotomapa na mapy. cz). Teď už tam jsou oba a dodělávají zábradlí a svodidla.