LOT 3a leaderboard

OBRAZEM: Legendární loď Queen Elizabeth 2 se v Dubaji otevřela jako hotel

Loď Queen Elizabeth 2. Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2. Autor: DubaiTourism

Loď Queen Elizabeth 2 slavnostně otevřela po mnohaleté rekonstrukci své paluby prvním návštěvníkům. Ti ale nikam nepoplují, proslulé výletní plavidlo

Loď Queen Elizabeth 2 slavnostně otevřela po mnohaleté rekonstrukci své paluby prvním návštěvníkům. Ti ale nikam nepoplují, proslulé výletní plavidlo nově slouží jako hotel v Dubaji, kde natrvalo kotví v přístavu Mina Rashid.

Loď se bude hostům otevírat postupně. V první fázi budou návštěvníkům k dispozici vedle zrestaurovaných pokojů pět ze třinácti plánovaných restaurací a barů a výstava o historii plavidla. Celá loď se všemi službami bude přístupná od října.

Plovoucí hotel bude provozovat řetězec PCFC Hotels, který je součástí dubajské státní společnosti pro správu přístavů a bezcelních zón. „Jde o jeden z nejočekávanějších projektů v Dubaji. Přestavbě této legendární zaoceánské lodi jsme věnovali více než 2,7 milionu pracovních hodin a jsem velmi hrdý, že ji mohu opět představit světu a symbolicky zahájit další etapu její slavné cesty,“ uvedl výkonný ředitel PCFC Hotels Hamza Mustafa.

Hotel o třinácti palubách byl zrestaurován, většina interiérových prvků zůstala zachována včetně dobového nábytku, obrazů a památečních předmětů. Zůstala i typická kulatá okna, zachovány byly názvy restaurací.

Loď Queen Elizabeth 2 během stavby v roce 1967.
Pramen: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourismLoď Queen Elizabeth 2.
Autor: DubaiTourism

Stručná historie Queen Elizabeth 2

Královna Alžběta za doprovodu prince Filipa pokřtila loď po své matce 20. září 1967. Do loděnice Johna Browna ve skotském Clydebank tehdy dorazilo na 30 tisíc návštěvníků. O dva roky později 2. května se plavidlo vydalo na první plavbu přes Atlantik.

Za dobu své služby uskutečnila Queen Elizabeth 2 na 1400 plaveb, urazila 6 milionů námořních mil a na své palubě přivítala téměř 2,5 milionu cestujících. Pětadvacetkrát vyplula na cestu kolem světa a provoz ukončila po 39 letech v roce 2008. Od té doby se nacházela v dubajském přístavu a čekala na přestavbu na hotel

Tagy dubaj hotely Queen Elizabeth 2
1 komentář