Obrazem: Kocour společnosti WYNX Pool se vrátil z Nymburka v novém laku, zamíří do Maďarska

Stanoviště strojvedoucího lokomotivy 740.739 společnosti WYNX Pool. Foto: Dalibor PalkoStanoviště strojvedoucího lokomotivy 740.739 společnosti WYNX Pool. Foto: Dalibor Palko

Ke křtu stroje v novém laku, který se vrátil z dílen České lokomotivky v Nymburku, došlo ve středu.

Společnost WYNX Pool, která působí v kutnohorském depu, završila generální opravu i své druhé lokomotivy, Kocoura 740.739. Ke křtu stroje v novém laku, který se vrátil z dílen České lokomotivky v Nymburku, došlo ve středu. Ještě tento týden lokomotiva zamíří na soustružení kol.

Podle šéfa WYNX Pool Jana Paroubka bude lokomotiva v dlouhodobém výhledu sloužit k vozbě vlastních vlaků firmy a bude i pronajímána. První dlouhodobý pronájem je před podpisem, lokomotiva má zamířit do dvouleté služby k maďarskému dopravci; jezdit bude v Maďarsku a na Slovensku.

Kocour se tak částečně vrátí do míst svého předchozího působení, když původně jezdil pro CER Slovakia. Společnost WYNX Pool jej koupila od CZ LOKO.

WYNX Pool, která byla založena loni v březnu a licenci dopravce získala v červenci, má dvě vlastní lokomotivy. Už loni v létě dokončila generální opravu „žehličky“ 110.021, která rovněž původně jezdila na Slovensku (naposledy pro ZSSK Cargo) a byla určena ke šrotaci. Její záchrana se původně děla na popud RegioJetu, kterému měla sloužit k vytápění souprav. Z plánů ale sešlo a zachráněná lokomotiva skončila u WYNX Pool.

Firma například rozebírá lokomotivy 742 společnosti ČD Cargo pro CZ Loko. Věnuje se i údržbě, pronájmu prostor v depu a vyvazovacím opravám. Pro potřeby posunu v depu má pronajatou ještě malou lokomotivu (703).

Stanoviště strojvedoucího lokomotivy 740.739 společnosti WYNX Pool a spolumajitel firmy Jan Paroubek. Foto: Dalibor PalkoLokomotiva 740.739 společnosti WYNX Pool. Foto: Dalibor PalkoLokomotiva 740.739 společnosti WYNX Pool. Foto: Dalibor PalkoKřest lokomotivy 740.739 společnosti WYNX Pool. Foto: Dalibor PalkoStanoviště strojvedoucího lokomotivy 740.739 společnosti WYNX Pool. Foto: Dalibor Palko"Žehlička" 110.021 společnosti WYNX Pool. Pramen: WYNX Pool"Žehlička" 110.021 společnosti WYNX Pool. Pramen: WYNX Pool"Žehlička" 110.021 v Kutné Hoře. Pramen: WYNX PoolLokomotiva 703.641-1 ve službách společnosti WYNX Pool v Kutné Hoře. Pramen: WYNX PoolLokomotiva 110.021 společnosti WYNX Pool po generální opravě. Autor: Filip PechLokomotiva 110.021 společnosti WYNX Pool po generální opravě. Autor: Filip Pech
Tagy lokomotiva 740 Top WYNX Pool
36 komentářů