Letecké společnosti Letectví

Obrazem: airBaltic poslal do Prahy poprvé A220 v estonské vlajce

Airbus A220-300 airBaltic v barvách estonské vlajky. Foto: Letiště Praha
Airbus A220-300 airBaltic v barvách estonské vlajky. Foto: Letiště Praha

Lotyšská letecká společnost airBaltic poslala poprvé do Prahy svůj Airbus A220-300 ve speciálním nátěru s estonskou vlajkou.

Jde o letadlo, které airBaltic představil v novém nátěru teprve před necelými dvěma týdny. Firma přelakování vysvětlila rostoucí popularitou v Estonsku. Letadlo registrace YL-CSJ přiletělo do Prahy na pravidelné lince z lotyšské Rigy v úterý v 7:52.

Vidíme v Estonsku velmi silnou poptávku po našich službách, počty cestujících z Estonska na palubách našich letadel každý měsíc rostou. Letadlo je náš dárek estonským cestujícím,“ uvedl šéf airBaltic Martin Gauss. Firma je v Tallinu největším dopravcem, pokusy tamější vlády o založení vlastní letecké společnosti skončily fiaskem. Aerolinky Nordica, v kterých má 49 % polský LOT, na konci června oznámily, že zastavují provoz vlastních linek z Tallinu. Převzal je LOT.

Pro airBaltic nejde o první letadlo s vlajkou, loni firma přelakovala jeden z airbusů do lotyšských barev.

Za prvních pět měsíců airBaltic přepravil v Estonsku 210 tisíc cestujících, o 31 % více než za stejné období loňského roku. Kromě letů s přestupem přes Rigu nabízí airBaltic  z Tallinu dvanáct přímých spojů po Evropě. V estonské metropoli má bázovaná dvě letadla A220.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin V.

Tak teď ještě jedno letadlo do litevských barev (pokud chtějí posílit svoji přítomnost i ve Vilniusu).

Jakub

Akorát u obou letadel mohli přebarvit i motory. Ty vypadají divně.

Myšpul

S tím přebarvováním motorů je to asi nějaké složitější, i u jiných letadel vídávám, že letadlo přelepí do jich barev, ale motory zůstávají. Ono asi jakkoliv šahat na motory asi nebude jen tak.

K.S.

Na té malé fotce to skoro vypadalo jako Najbrt.

Adam

Že by se ČD přihlásilo na linky z Mošnova? 😀