egoe-plus
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Obnovení provozu v Praze potvrdilo 17 aerolinek, oproti loňsku jde zatím o třetinu destinací

Odletová hala Terminálu 2. Foto: Letiště Praha
Odletová hala Terminálu 2. Foto: Letiště Praha

Celkem 17 leteckých společností oznámilo záměr začít znovu provozovat přímá letecká spojení z Letiště Václava Havla Praha. Jde o linky do 55 destinací, z nichž deset je už v provozu. To představuje zhruba třetinu provozu ve stejném období loni. Oznámilo to dnes letiště.

Tento týden dojde k obnovení přímých leteckých spojení do sedmi dalších destinací, a to Bělehradu, Bruselu, Budapešti, Košic, Keflavíku, Manchesteru a Mnichova. „Letecké společnosti se na linky z Prahy vracejí v závislosti na uvolňování podmínek pro vycestování, ale také především v reakci na poptávku po létání ze strany cestujících. Ta bude v následujících týdnech a měsících klíčová pro úspěch obnovených spojení,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Momentálně má Letiště Václava Havla Praha potvrzené obnovené linky od 17 leteckých společností, s dalšími jedná. Mezi již oznámenými linkami jsou i tři zcela nové: do Varny a Tirany (Wizz Air) a na londýnské letiště Heathrow (ČSA).

„Naším hlavním cílem je obnovit přímá letecká spojení do takzvaných klíčových destinací, což jsou velká významná evropská města, která zároveň fungují jako přestupní letecké uzly. Sem patří například Londýn, Frankfurt, Paříž, Amsterdam, Madrid nebo Vídeň. Celkem máme vytipovaných 45 takových destinací. V současné době máme potvrzené letecké spojení do 24 z nich, což je více než polovina,“ doplnil Řehoř.

Aktualizovaný seznam obnovených přímých leteckých spojení je na stránkách letiště.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Jezbera

A teď se připravte při každé cestě letadlem na následující: https://www.easa.europa.eu/sites/default/files/dfu/easa-ecdc_posters_-_blue_-_landscape.pdf

Snaha chránit zdraví v době Koronavirové epidemie je sice fajn, ale až to všechno odezní a v ostatních oblastech života po tom neštěkne ani pes, tak v letectví toto zůstane již natrvalo. Podobně jako zákaz převozu většího množství tekutin a jiné vymoženosti zavedené po zinscenovaném 11. září 2001.

Toto bude jen další komplikace při cestování leteckou dopravou. Ještě delší odbavovací časy, více kontroly lidí, více big brother. Takže příjemnou zábavu!

Nekdo

Tyhle sve fantazie si nechte na zasedani mistniho vyboru KSČm…

Marek

Zinscenované 11. září? To jako že si někdo dobrovolně poslal letadla do mrakodrapů jenom aby se na světě provozovala takováto buzerace? 😀

Gale

Městská linka do Kbel nebude? 😛

Myšpul

A co Budějovice, na ty se poslední dobou nějak zapomíná. :))