LOT 3a leaderboard

Občerstvení v rakouských railjetech mezi Vídní a Prahou zlevnilo o polovinu

Servis v podání Henry am Zug. Foto: Facebook Henry am ZugServis v podání Henry am Zug. Foto: Facebook Henry am Zug

Vstup konkurence na trasu Praha – Vídeň přináší pro zákazníky Českých drah další efekt. V railjetech provozovaných na této trase

Vstup konkurence na trasu Praha – Vídeň přináší pro zákazníky Českých drah další efekt. V railjetech provozovaných na této trase rakouským dopravcem ÖBB zlevnilo občerstvení náhle o polovinu. Skončí tak velký rozdíl v cenách pití a jídla na palubách railjetů podle toho, jaký dopravce je provozuje.

Rakouská společnost Henry am Zug, která občerstvení na palubě rakouských railjetů provozuje, oznámila padesátiprocentní snížení cen pouze na trase Vídeň – Praha. Zlevnění se netýká tvrdého alkoholu, platí po celé trase. Padesátiprocentní sleva se týká občerstvení z vozíku.

V praxi tak pro české i rakouské cestující skončí velké rozdíly v cenách podle toho, zda jedou zrovna modrým railjetem provozovaným Českými drahami nebo červeným railjetem ÖBB. České dráhy mají na palubě servis od společnosti JLV.

Cenové rozdíly mezi jídelním a nápojovým lístkem JLV a Henry am Zug byly dosud v řádu desítek procent. V případě JLV platí levnější ceny v úseku Praha – Vídeň, kdy je nabízí jako happy hours. Dál do Štýrského Hradce už ne.

Půllitr vody stojí v rakouských railjetech dosud 2,50 euro, v českých třetinka 27 korun. Půllitr Budvaru 3,60 euro v rakouských, 35 korun v českých. V některých případech bude teď rakouský railjet po slevě levnější: káva v JLV stojí 39 Kč, u Henry am Zug po slevě 1,10 euro.

Většinu railjetů mezi Prahou a Vídní provozují České dráhy. ÖBB do Prahy jezdí s dvěma páry vlaků. Jde o spoje rj 70, rj 70, rj 79 a rj375

České dráhy už v roce 2015 slibovaly, že usilují o sjednocení cen v railjetech na českém území.

Tagy České dráhy Henry am Zug JLV ÖBB
19 komentářů