Dopravci Železnice

ÖBB mění „kuchaře“ ve vlacích, změna se dotkne i railjetů mezi Vídní a Prahou

Občerstvení v railjetech. Foto: ÖBB
Občerstvení v railjetech. Foto: ÖBB

Rakouské spolkové dráhy mění od 1. dubna provozovatele jídelních a bistro vozů ve svých vlacích.  Po společnosti Henry am Zug patřící do skupiny Do & Co převezme stravování ve vlacích společnost DoN (Delicious-or-Nothing-Caterings).

Firma vyhrála soutěž na provoz jídelních a bistro vozů, kterou ÖBB vypsaly. I nadále zůstanou v cenách mezi českým a rakouským railjetem velké rozdíly. Ty sice Henry am Zug v prosinci dočasně snížil na několik týdnů speciální slevou pro trasu Praha – Vídeň, pak ale akci opět zrušil.

DoN už zveřejnil své palubní menu.  Mezi Prahou a Vídní má opět platit zvýhodněná nabídka, kdy ceny budou spíše české, než rakouské.

Přechod na nového provozovatele provází spory mezi končícím a novým. DoN tvrdí, že Henry am Zug předání sabotuje. ÖBB už upozornily, že první týden nemusí být servis jídelních vozů ve všech vlacích, kde je plánovaný.

Nový provozovatel zhruba 80 jídelních vozů ÖBB není úplně nový. Pro ÖBB už pracovala dříve jiná firma současného šéfa DoN Josefa Dönhauera: e-xpress. Tu v roce 2012 vystřídala právě Do & Co.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal Jaroš

Obsluha v 1. a byznys třídě na místo je standardem již nyní u Henry am Zug 🙂

Martin Hanzal

No a zatímco u Henryho byla aspoň možnost koupě Budvaru v lahvi, zde již budeme odkázáni opravdu jen na rakouské Pißwasser jménem Ottakring a Puntigamer. Ale může náš utěšit, že existuje ještě jedno horší pivo a to Schwechater, které se pravděpodobně vyrábí ze zbytků z rafinerie OMV, která je nedaleko…

Tomáš Velendorf

Tvl:) Prej ze zbytků rafinerie OMV.:)

Martin Hanzal

Pil jste to někdy? Kolega je hrdý rodák že Schwechatu a nosí to občas do práce a je to fakt brrrrrrrrr.

Petr.R

i to je důvod vyhledávat český dopravce.

Honza

Jenom jedna dost podstatná poznámka – nejsou to jídelní vozy, ale bistra.