ÖBB mění „kuchaře“ ve vlacích, změna se dotkne i railjetů mezi Vídní a Prahou

Občerstvení v railjetech. Foto: ÖBBObčerstvení v railjetech. Foto: ÖBB

Rakouské spolkové dráhy mění od 1. dubna provozovatele jídelních a bistro vozů ve svých vlacích.  Po společnosti Henry am Zug

Rakouské spolkové dráhy mění od 1. dubna provozovatele jídelních a bistro vozů ve svých vlacích.  Po společnosti Henry am Zug patřící do skupiny Do & Co převezme stravování ve vlacích společnost DoN (Delicious-or-Nothing-Caterings).

Firma vyhrála soutěž na provoz jídelních a bistro vozů, kterou ÖBB vypsaly. I nadále zůstanou v cenách mezi českým a rakouským railjetem velké rozdíly. Ty sice Henry am Zug v prosinci dočasně snížil na několik týdnů speciální slevou pro trasu Praha – Vídeň, pak ale akci opět zrušil.

DoN už zveřejnil své palubní menu.  Mezi Prahou a Vídní má opět platit zvýhodněná nabídka, kdy ceny budou spíše české, než rakouské.

https://www.youtube.com/watch?v=m5erPV6EivQ

Přechod na nového provozovatele provází spory mezi končícím a novým. DoN tvrdí, že Henry am Zug předání sabotuje. ÖBB už upozornily, že první týden nemusí být servis jídelních vozů ve všech vlacích, kde je plánovaný.

Nový provozovatel zhruba 80 jídelních vozů ÖBB není úplně nový. Pro ÖBB už pracovala dříve jiná firma současného šéfa DoN Josefa Dönhauera: e-xpress. Tu v roce 2012 vystřídala právě Do & Co.

Tagy DoN Henry am Zug ÖBB
7 komentářů