O tři tisíce kilometrů dál než do Evropy. Delta spustila svoji nejdelší americkou vnitrostátní linku
Airbus A330-300 společnosti Delta Air Lines. Foto: Maarten Visser / Flickr.com
Delta na trase doplní lety Hawaiian Airlines.
Celosvětové prvenství ve vnitrostátním nejdelším letu je spojení z Paříže do Papeete ve Francouzské Polynésii s Air Tahiti. 15715 km a 16,5 hodin viz https://en.m.wikipedia.org/wiki/World%27s_longest_domestic_flight
jj, ale to byl celkem krátký experiment. Z Paříže na Reunion létá každým směrem každý den cca 5 letů, která jsou poměrně dost naplněná. Nechtěl bych být třeba poslancem za Reunion, který tohle musí dávat každý měsíc.
To je poněkud zjednodušený výklad. Přímo bez mezipřistání to letělo párkrát, jinak se létá přes Seattle. Proto je v textu Reunion.
Ale pořád je to platný rekord. Pokud by to znělo jinak jako „nejdelší pravidelný let“ pak ano.
No je to trochu zavádějící, protože jde o území, která jsou mimo kontinet (Francie – Evrope – Reunion či USA a Havaj či Aljaška.) Myslím, že v rámci celého státu vévodí Rusko z Petrohradu do Vladivostoku). Pořád nad zemí, nikoliv nad mořem. 🙂
No, zavádějící je spíše Vaše argumentace, protože pořád jde o jeden stát a tudíž se de facto jedná o vnitrostátní let. Pokud bychom se přeli o vnitrozemský let, pak byste měl asi pravdu. Ale jde jen o slovíčkaření takto při neděli.
tohle je neresitelna otazka 🙂 to je jako neustala dilemata, jestli let s mezipristanim (ale bez prestupu) je primy let nebo neni 🙂
oba dva pohledy budou mit sve zastance, schopne se zhadat 🙂
Já to naštěstí nikdy neřešil a počet letů jsem přestal počítat někdy před 10 roky, ale asi bych měl dilema, jestli ten let počítat jako jeden nebo dva… 🙂 #problémyprvníhosvěta
dva, jedine dva 🙂
Let s mezipřistáním přímý není. Tečka.
Jak by jste pak řešil ostrovní státy?
ještě zhruba o 200 km delší než Petrohrad-Vladivostok je v Rusku linka Petropavlosk Kamcatskyj – Moskva.
Chybicka se vloudila: Air Astral -> Air Austral
> Celosvětové prvenství v nejdelším vnitrostátním letu drží Air France a Air Astral s linkou mezi Paříží a ostrovem Réunion.
Stale ale clovek musi jit pres pasovou kontrolu, protoze Reunion neni soucasti Schengenu.
Ten Reunion litaji direct nebo nekde maji mezipristani?Ja jsem prave na ceste z Caynne.To je 8 hodin na CDG a je to porad EU.Takze bez razitka.
Direct
Air Austral lita teojuhelnik – CDG – Reunion -Mauricius – CDG
jinak ono staci i obcanka
AF tam lita 320 z Point de Pitre do Caynne a dal do Belemu.Ono litat tyto EU lety mimo Evropu na obcanku muze byt trochu problem,pokud let musi sednout jinde kvuli pocasi nebo zavade.Ale to je potom kazdeho vec.
AF tam lita prime lety z CDG a ORY 777-300.
Do Point de Pitre lita AF 777.Do Cayenne jsem na jare letel 777-200,potom 2x 330-200 a posledniho pul roku 350-900.Mezi ostovy lita 320.Z Orly lita hlavne Air Caraibes s 350-1000/900.
vsiml jste si, ze rec je o reunionu?
a mezi reunionem a pointe a pitre je cca 20000 km?
EU != Schengen. Pokud poletite z Prahy do Irska, razitko taky nedostanete, i prestoze Irsko je v EU, ten let ale poleti z terminalu 1 a normalne pujdete pres pasovku (ktera ale pro vetsinu zde diskutujicich znamena jen overeni totoznosti, obcanum EU nemuze byt odepren vstup do libovolneho statu EU)
Svycarsko je Schengen,ale neni EU.
Však ano, != znamená nerovná se 🙂
Ano. Irsko má volný pohyb osob s UK (historicky a hlavně kvůli Severnímu Irsku), protože jinak by z toho byl politický masakr a mohlo to přerůst v obnovení násilí, takže Schengen v dohledné době nebude. To samé se týká Kypru, nicméně u států, kde není pozemní hranice povinnost ukázat občanku na letišti stejně není takový problém, jako byly fronty např. mezi Slovinskem a Chorvatskem.
létají přímo.. Air Austra, French Bee a Air France. Létá se většinou přes noc, krom jednoho či dvou letů Air France přes den.
Říkám si něco o Velké Británii, přecijen … letí kanaďan, australan a brit v jednom letadle a mají … stejnou královnu. Z Londýna na Nový Zéland to musí být ještě dál, jak moc je to vnitrostátní.
My máme v EU taky královnu Uršulu Leynovou, ale to ještě neznamená, že jsme jeden stát.
My teda v EU nějaká ta království máme, ale jak na vás tak koukám, tak poddaní se najdou všude…
jj, ale stačí občanka.