Nový jízdní řád 2023 na západě Čech přinese častějí nasazování RegioSharků i více sezónních vlaků

Jednotka 844 RegioShark v Plzni. Foto: České dráhyJednotka 844 RegioShark v Plzni. Foto: České dráhy

Sezónní vlak bude jezdit do Nejdku či Chyše.

Plzeňský a Karlovarský kraj čekají od neděle s nástupem nového jízdního řádu na železnici spíše kosmetické změny. V obou krajích zůstane stejný rozsah železničního provozu jako nyní. Změny v jízdních řádech jsou spíše v řádu minut, nedochází v zásadním změnám.

V Plzeňském kraji by se na některých výkonech měly častěji objevovat jednotky 844 RegioShark, České dráhy je přesunou z linky Děčín – Liberec. V Karlovarském kraji vyjedou nové víkendové spoje. Půjde o vlaky z  Karlových Varů do Nejdku a o letních prázdninách také z Aše do Hranic v Čechách a z Bečova nad Teplou do Chyše.

Změny na jednotlivých linkách ČD v Plzeňském kraji

Trať 160 Plzeň – Žatec: Na trati je zachován stávající koncept dopravy. U jednotlivých osobních vlaků dochází jen k minutovým odchylkám odjezdů a příjezdů vlaků.

Trať 170 Beroun – Plzeň – Klatovy: U některých osobních vlaků dochází k minutovým odchylkám odjezdů a příjezdů vlaků. Stejně jako letos budou sezónní vlaky Plzeň – Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín jezdit o sobotách, nedělích a svátcích po celý rok, v zimní a letní sezóně i v pracovní dny. Vlaky pojedou o jarních, velikonočních a podzimních prázdninách.

Trať 175 Rokycany – Nezvěstice: V novém jízdním řádu bude na této trati zachován stejný koncept dopravy, u některých vlaků dojde pouze k drobným posunům časové polohy v řádu minut. V úseku Rokycany – Mirošov a zpět budou ve větší míře nasazována vozidla 844 RegioShark.

Trať 176 Plzeň – Radnice: V novém jízdním řádu bude na této trati zachován stejný koncept dopravy, u některých vlaků dojde pouze k drobným posunům časové polohy v řádu minut.

Trať 177 nově Plzeň – Bezdružice: V novém jízdním řádu bude zachován stejný koncept vedení vlaků regionální dopravy, i na této trati dojde pouze k drobným posunům časové polohy.

Trať 178 Plzeň hl. n. – Cheb: Na této trati je zachován stávající koncept dopravy. U některých vlaků dojde k minutovým posunům.

Trať 180 Plzeň – Domažlice – Domažlice město: Na této trati je zachován stávající koncept dopravy.

Trať 181 Nýřany – Heřmanova Huť: Na této trati je zachován stávající koncept dopravy.

Trať 182 Staňkov – Poběžovice: Na trati je zachován stávající koncept dopravy. Vlaky jedoucí v sobotu a ve svátek do Holýšova, budou odjíždět z Poběžovic o tři minuty dříve.

Trať 183 Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín: Na trati je zachován stávající koncept dopravy. Stejně jako letos budou sezónní vlaky jezdit o sobotách, nedělích a svátcích po celý rok, v zimní a letní sezóně i v pracovní dny. Vlaky pojedou také o jarních, velikonočních a podzimních prázdninách. O letních prázdninách budou opět jezdit vlaky z Klatov v 9:40 do Železné Rudy (příjezd v 10:40) a zpět ze Železné Rudy v 9:17 do Klatov (příjezd v 10:14).

Trať 184 Domažlice – Planá u Mariánských Lázní: Na této trati je zachován stávající koncept dopravy.

Trať 185 Domažlice – Klatovy – Horažďovice předměstí: Na této trati je zachován stávající koncept dopravy.

Trať 186 Svojšín – Bor: Sezónní vlak Český Les provozovaný GW Train Regio

Trať 191 Plzeň – Horažďovice předměstí: Koncept obslužnosti zůstává s drobnými minutovými odchylkami u některých vlaků stejný jako v současném jízdním řádu.

Trať 192 Nepomuk – Blatná: Koncept obslužnosti zůstává s drobnými minutovými odchylkami u některých vlaků stejný.

Změny na jednotlivých linkách ČD v Karlovarském kraji

Trať 142 Karlovy Vary – Potůčky – Johanngeorgenstadt Na této trati pojede o víkendech nový vlak s odjezdem z Karlových Varů ve 21:50 do Nejdku (příj. ve 22:17).

Trať 148 Cheb – Aš – Hranice v Čechách / Selb-Plößberg O víkendech během hlavních prázdnin pojede nový pár vlaků z Aše do Hranic v Čechách a zpět. Z Aše bude odjíždět v 10:10, zpět z Hranic v Čechách pak v 11:13. Tento vlak doplní denně jezdící odpolední pár vlaků v této relaci.

Trať 161 Bečov nad Teplou – Rakovník Na této trati bude o letních prázdninách prodloužen dopolední víkendový vlak Bečov nad Teplou – Žlutice až do Chyše. Z Bečova bude odjíždět v 9:29, do Chyše přijede v 10:39. V opačném směru pojede o víkendech a svátcích během letních prázdnin nový vlak s odjezdem z Chyše v 10:43 do Žlutic (příj. v 10:58).

Tratě 140 + 178 Karlovy Vary – Cheb – Mariánské Lázně – Plzeň Z důvodu nižšího počtu provozních jednotek Pendolino po nedávné nehodě v Bohumíně bude původně přímý vlak IC / SC 505 z Karlových Varů do Ostravy hl. n. a zpět nově rozdělen na dva vlaky s přestupem ve stanici Praha hl. n. (IC 501 Pendolino a IC 503 Ostravan). V opačném směru pojede v celé trase přímý vlak SC / IC 504 Pendolino. Pendolino z Bohumína do Františkových Lázní a zpět (vlaky IC / SC 512 a 515) bude i nadále o víkendech nahrazeno klasickou soupravou s devíti vozy, která nabízí v exponovaných dnech v týdnu větší přepravní kapacitu.

Tagy České dráhy GVD 2022/2023 Karlovarský kraj Plzeňský kraj
29 komentářů