Nový dopravce na Ruzyni. Do Kaliningradu začne létat Rusline

Letoun CRJ200, foto: RuslineLetoun CRJ200, foto: Rusline

Na pražské Letiště Václava Havla začne od října létat úplně nový dopravce a současně se rozšíří i seznam destinací, kam

Na pražské Letiště Václava Havla začne od října létat úplně nový dopravce a současně se rozšíří i seznam destinací, kam je možné z Prahy letět přímo.

Od 30. října spouští přímou linku mezi Prahou a Kaliningradem společnost Rusline. Letenky jsou už v prodeji. Dopravce bude létat dvakrát týdně – v úterý a ve čtvrtek s letadlem Bombardier CRJ-100/200. Linka startuje za pomoci dotací kaliningradské vlády, do Prahy přílétá ve 12:35 a odlétá ve 13:25.

„Kaliningrad je v pořadí desátou destinací v Ruské federaci s přímým pravidelným spojením z Prahy,“ řekla mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Přímá linka do Kaliningradu několik let neexistuje, v minulosti na trase působil například dopravce KD Avia.

Ceny zpátečních letenek na webu dopravce začínají na zhruba deseti tisících rublech, tedy lehce pod čtyřmi tisíci korun.

Rusline je menší ruskou leteckou společností, ve flotile má celkem 20 letadel Bombardier CRJ. Kromě Prahy dnes oznámila firma i spuštění nových linek z Kaliningradu do Petrohradu a Berlína.

Tagy kaliningrad letiště praha rusline
Žádné komentáře