umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letectví

Nový boeing pro Travel Service má za sebou první let, firma chce létat z Izraele do Španělska

SmartWings B737 MAX, foto: Travel Service
SmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

První Boeing 737 MAX 8 pro tuzemského dopravce Travel Service má za sebou zkušební let a 31. ledna ho čeká dodací let do Prahy. Americký výrobce ho dodá v nátěru SmartWings, nikoliv v původním bílo-modrém nátěru s logy Travel Service. Deníku Zdopravy.cz to potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Letadlo před zkušebním letem zachytil i fotograf Chris Edwards na svém twitterovém účtu. První let trval 2 hodiny a 25 minut. Stroj vzlétl z letiště Renton na pár kilometrů vzdálené letiště Boeing Field, během letu zvládl vystoupat do výšky 41 tisíc stop a uskutečnil průlet letištěm Grant County International, které se používá často pro testování nových boeingů.

Průběh letu je možné vidět na serveru Flightradar24.com.  Letadlo s registrací OK-SWA ještě čeká lakování a další testy.

Záznam letu prvního Boeingu 737 MAX 8 pro Travel Service. Foto: Flightradar24.com
Záznam letu prvního Boeingu 737 MAX 8 pro Travel Service. Foto: Flightradar24.com

 

Travel Service má letos převzít celkem 6 nových Boeingů 737 MAX 8, firma už zveřejnila i nasazení prvních letadel na pravidelné linky.

Nové linky ze Španělska do Izraele

Letadlo by se mělo objevit i na nových linkách, které Travel Service pod svoji značkou SmartWings chystá mimo Českou republiku. Server Routes Online dnes oznámil plán SmartWings na jeden  týdně mezi Tel Avivem a Tenerife od 27. března a dva lety týdně mezi Madridem a Tel Avivem. Mluvčí Travel Service plány potvrdila, podle ní ale ještě nemá linka všechna potřebná povolení.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Felix Riehle

Máte chybu v prvním odstavci, poslední letadla byla od Boeingu dodaná v nátěru Travel Service, nikoliv SmartWings, viz třeba zde 737-800 OK-TSD dodané v roce 2014: https://www.planespotters.net/airframe/Boeing/737/OK-TSD-Travel-Service/P78ah4aQ
OK-SWA je první letadlo, které má nátěr SmartWings už ze Seattlu.

Víťa

Škoda, že nebude v barvách TVS, ale SW 🙁

Kulhán

Asi proto, že TVS už dlouho nebude. Že by ČSA/SW….

Karel Winter

Škoda? Barvy „TVS“ vypadaji jako z tvorby chráněné dílny (což by aspoň byla pádná výmluva), byť je to jen ukoptěný diletantismus raného postkomunismu. Stejně jako vysoce nápaditý název „Travel Service“. Čím dříve tato paskvilní „značka“ zmizí, tím lépe.