Nový boeing pro Travel Service má za sebou první let, firma chce létat z Izraele do Španělska

SmartWings B737 MAX, foto: Travel ServiceSmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

První Boeing 737 MAX 8 pro tuzemského dopravce Travel Service má za sebou zkušební let a 31. ledna ho čeká

První Boeing 737 MAX 8 pro tuzemského dopravce Travel Service má za sebou zkušební let a 31. ledna ho čeká dodací let do Prahy. Americký výrobce ho dodá v nátěru SmartWings, nikoliv v původním bílo-modrém nátěru s logy Travel Service. Deníku Zdopravy.cz to potvrdila mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Letadlo před zkušebním letem zachytil i fotograf Chris Edwards na svém twitterovém účtu. První let trval 2 hodiny a 25 minut. Stroj vzlétl z letiště Renton na pár kilometrů vzdálené letiště Boeing Field, během letu zvládl vystoupat do výšky 41 tisíc stop a uskutečnil průlet letištěm Grant County International, které se používá často pro testování nových boeingů.

Průběh letu je možné vidět na serveru Flightradar24.com.  Letadlo s registrací OK-SWA ještě čeká lakování a další testy.

Záznam letu prvního Boeingu 737 MAX 8 pro Travel Service. Foto: Flightradar24.com

Záznam letu prvního Boeingu 737 MAX 8 pro Travel Service. Foto: Flightradar24.com

 

Travel Service má letos převzít celkem 6 nových Boeingů 737 MAX 8, firma už zveřejnila i nasazení prvních letadel na pravidelné linky.

Nové linky ze Španělska do Izraele

Letadlo by se mělo objevit i na nových linkách, které Travel Service pod svoji značkou SmartWings chystá mimo Českou republiku. Server Routes Online dnes oznámil plán SmartWings na jeden  týdně mezi Tel Avivem a Tenerife od 27. března a dva lety týdně mezi Madridem a Tel Avivem. Mluvčí Travel Service plány potvrdila, podle ní ale ještě nemá linka všechna potřebná povolení.

Tagy boeing boeing 737 MAX 8 smartwings testovací let Travel Service
5 komentářů