Nový Airbus A321LR zvládl jedenáctihodinový let. Ve vzduchu byl déle, než výrobce čekal

Testování nového letadla Airbus A321LR zatím výrobci ukazuje, že nový stroj dolétne ještě dál, než firma plánovala. A321LR má přinést

Testování nového letadla Airbus A321LR zatím výrobci ukazuje, že nový stroj dolétne ještě dál, než firma plánovala. A321LR má přinést revoluci v dálkových letech zejména přes Atlantik, umožní spojení obou kontinentů úzkotrupými letadly.

Testovací letoun zvládl v pátek téměř jedenáctihodinový let z letiště Victoria na ostrově Mahé na Seychelech do francouzského Toulouse. Za 10 hodin a 51 minut urazilo letadlo 7610 kilometrů, o 610 kilometrů více, než je plánovaný maximální dolet. Dosud v rámci testování byl nejdelší let z Paříže do New Yorku. Průběh letu ze Seychel do Francie je možné přehrát na Flightradar24.com.

Letadlo mělo tři dodatečné palivové nádrže a naloženo nádobami s vodou, které simulovaly let se zátěží 162 cestujících a celkem šestnácti členů posádky (piloti + technici).

Airbus s novou verzí vstoupil na trh, který zatím ovládají již dosluhující Boeingy 757. První aerolinka, která je chce využít, je Primera Air. Ta s nimi počítá pro spojení Evropy a Severní Ameriky.

Tagy Airbus A321LR
2 komentáře