Doprava ve městě Infrastruktura Stavebnictví

Novou lávku po zřícené v Troji postaví SMP, bude o více než třetinu dražší

Původní lávka v Troji. Foto: archiv
Původní lávka v Troji. Foto: archiv

Společnost SMP CZ ze skupiny Vinci je vítězem soutěže na stavbu zřejmě nejsledovanější lávky v Česku. Za 106 milionů korun má postavit nové přemostění Vltavy v Praze – Troji na místě původní lávky, která se na konci roku 2017 zřítila do řeky.

O výběru firmy informoval na svém profilu náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinhher. Radní dnes zadání zakázky schválili, běží ještě lhůta na odvolání.

SMP v soutěži nabídl ze čtyř uchazečů nejnižší cenu. I ta je ale výrazně vyšší než yl odhad podle projekčních prací. Odhadovaná cena byla 70 milionů korun. Podle materiálu pro radní je nárůst způsoben rostoucími cenami materiálu a stavebních prací. Původní odhady ze začátku roku 2018 mluvily o 60 milionech korunách

Nová lávka by se mohla začít stavět v září, Praha má už stavební povolení, hotovo má být do konce příštího roku. Bude čtyři metry široká, takže se na ní vejdou pěší i cyklisté a v případě nouze i vozidla IZS. Konstrukce bude ocelová, mostovka dřevěná.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Štěpán

A co lávka ve Hvězdonicích, už je otevřená? Případně jak to s ni vypadá?

Martin

Možná by stálo za to sledovat cesty radnic v Praze a v Nymburce. Původní lávky byly téměř shodné, jak délkou, tak konstrukcí. Už se ví, že obě byly chybně vadně vyrobeny i opravovány, což přispělo k jejich stavu i když ta nymburská na tom nebyla zase tak špatně. To teď ponechme, ale stojíme na startovní čáře staveb nových. Nymburk vyhlásilo otevřenou architektonickou soutěž (http://www.soutez-lavka-nymburk.cz/) a vyhrálo to SHP s tím, že vybraná lávka je od sdružení, jemuž šéfuje ten samý projektant který s týmem dalších kdysi vymyslel původní řešení. To nové je podobné s tím, že se lana už údajně… Číst vice »

Martin V.

No to mě právě zaráží. O Nymburku se toho napsalo hodně, i o vítězi SHP a jejich lávce (docela pěkná). Ale tady se dočtu, že se vybral zhotovitel, za 14 dní (pokud se nikdo neodvolá) si přebere staveniště a začne stavět, nicméně o tom CO SE MÁ STAVĚT jsem nevygooglil nic. Proto jsem se včera ptal, jestli to někde je k vidění.

Martin V.

Je někde zveřejněno jak bude vypadat? Nějak se mi to nedaří najít…

Georg

a co na tom stoji takove prachy? ta mostovka by mohla byt za ty prachy z titanu, kristova noho…

Jiří Kocurek

To je otázka, jestli budou stačit současné pilíře, nebo se budou muset postavit nové. Komentova cenu bez znalosti rozpisu prací je ovšem zcela v pořádku…

Adam

Třeba to stihnou dřív než v Janově (ha ha ha)

Poudy

Nevšiml jsem si, že by lávka v Troji byla hlavní evropský silniční tah.