Automobilový průmysl Automobily

Novinky z autosalónů jsou rychleji v autobazarech, často pár měsíců po premiéře

Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings
Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings

Zatímco v minulosti museli zájemci o nový model auta počkat i několik let, dnes je cesta k premiérovému modelu rychlejší. V nabídce autobazarů se objevují jen pár měsíců po světové premiéře.

Vyplývá to z analýzy AAA AUTO. „Nově uvedené vozy uvedené na trh jsme schopni zákazníkům našich autocenter nabídnout zpravidla do několika měsíců od chvíle, kdy byl konkrétní model představen, respektive uveden do prodeje,“ říká, Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která provozuje síť autocenter AAA AUTO.

Typickým příkladem vozu, který se v  inzerci začal objevovat již po několika měsících, je auto roku 2018, Ford Focus čtvrté generace. „Model, který byl představen na jaře minulého roku, se v nabídce naší značky Mototechna, která se zabývá prodejem zánovních vozů, objevil během letošního ledna, tedy necelý rok po jeho oficiální premiéře,“ dodává Topolová.

Z modelů, které byly představeny v roce 2018, se již na sekundárním trhu začaly ve větší míře objevovat Hyundai Santa Fe, Mercedes třídy A nebo Citroën Berlingo. Prvně zmiňovaný Hyundai se v České republice prodává nejčastěji za částku okolo jednoho milionu korun, Mercedes třídy A za průměrných 799 000 Kč a Berlingo s průměrnou cenovkou na hodnotě 411 000 Kč.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jen tak

no… “reklamni clanky” uz i na “z dopravy”? 🙁

Pavel P.

Pokud se auto nějak hromadněji objevuje v bazarech několik měsíců po představení, tak to svědčí jen o tom, že majitelé s ním nejsou spokojení.
Pokud to má být wow reklama, tak jsem ji asi nepochopil.

Zlámalík

Toť komerční prezentace?

J.L.

Ta osoba na fotce vypadá, že při prvním setkání kousne.

ketchup1970

Moje automobily: Š 105 koupená v roce 1994 od známého .. skončila v rukou puberťáka na dojetí.
Pak ! AAA Auto ( r.2000 ) : zmasírovaný jsem koupil na leasing Renault 19 skládačka z dvou aut a problémy. Skončil na jedné dopravní značce tedy jejím nosníku , poté co mi to uklouzlo…
no a poté jsme kupoval jinde a nebyl problém poslední dvě auta Ford C Max z Německa a naposled MB C -classe 200, r.v. 2013 naprostá spokojenost s individuálním dovozem.

Michal

Ja bych bral tu skodovku, tu si clovek opravil doma. Ty moderni auta jsou kompy na kolech, to neni nic pro mne …

Eda

Od mafiánů z áček bych si nekoupil ani tříkolku.. viz ukázková reportáž https://www.youtube.com/watch?v=oODHuQO0PJ4