Letecké společnosti Letectví

Nová éra pro Norwegian. Aerolinka spouští vnitrostátní lety v Argentině

Norwegian a jejich Boeing 737-800. Foto: Norwegian Air Shuttle
Norwegian a jejich Boeing 737-800. Foto: Norwegian Air Shuttle

Letecká společnost Norwegian Air Shuttle spustí 16. října vnitrostátní lety v Argentině. Firma, která dávno přerostla hranice Skandinávie, bude prvním evropským dopravcem, který bude provozovat leteckou dopravu v Jižní Americe. Start vyšel na období, kdy je země ve velkých ekonomických problémech. Dopravce to ale vidí jako příležitost.

Start nových linek oznámil Norwegian v tiskové zprávě, letenky začal prodávat už v září. Do Argentiny nasadí letadla Boeing 737-800. Norský dopravce, který patří k nejrychleji rostoucím aerolinkám na světě, začíná se šesti linkami. Od 16. října začne létat z Buenos Aires do Cordoby a Mendozy, od 19. listopadu do Iguazu a Neuquenu, 3. prosince do Salty a Bariloche.

Firma nebude létat z mezinárodního letiště Ezeiza, kam míří dosud jediná linka Norwegian z Evropy, konkrétně z Londýna čtyřikrát týdně. Létat bude z letiště Aeroparque Jorge Newbery, které je blíže centru a počtem cestujících je už větší než Ezeiza.

Je to zlomový moment v historii naší firmy. Nové lety podpoří více cestovní ruch v Argentině,“ řekl prezident Norwegian Bjorn Kjos.

Norwegian startuje v Argentině v době, kdy se země potýká s velkou ekonomickou krizí a argentinské peso výrazně oslabuje. To ale může být pro řadu návštěvníků naopak stimulem pro cesty do této země, dovolená je vyjde levněji.

Argentina dlouho omezovala provoz letecké dopravy a udržovala na řadě trasách víceméně monopol, i proto je zde velmi rozvinutá autobusová dálková doprava.  Loni se ale rozhodla vláda otevřít více vzdušný prostor konkurenci, ceny Norwegian atakují jízdenky v autobusech. Norwegian slibuje v zemi postupně vytvořit přes tři tisíce pracovních míst.

Přidat komentář

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Výběr editora