cargo

Nošovická továrna zahájila výrobu čtvrté varianty modelu Hyundai i30

Hyundai i30 fastback. Autor: HMMCHyundai i30 fastback. Autor: HMMC

Automobilka Hyundai v Nošovicích dnes zahájila výrobu modelu i30 fastback. Do konce letošního roku plánuje firma vyrobit 3500 kusů. „Jsme

Automobilka Hyundai v Nošovicích dnes zahájila výrobu modelu i30 fastback. Do konce letošního roku plánuje firma vyrobit 3500 kusů.

„Jsme první značkou, která vstoupila do kompaktního segmentu se stylovým a sofistikovaným pětidveřovým kupé. Design vozu je inspirován siluetami klasických kupé,“ uvedl v tiskovém prohlášení designér vozu Thomas Bürkle.

Hyundai i30 fastback. Autor: HMMC a jeho designér Thomas Bürkle. Autor: HMMC

Hyundai i30 fastback a jeho designér Thomas Bürkle.
Autor: HMMC

Novinka i30 fastback bude čtvrtou variantou modelu Hyundai i30, který se vyrábí v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích. Z letošní výroby 3500 kusů poputuje zhruba třetina k českým zákazníkům, zbytek zamíří do Německa, Španělska, Velké Británie a Irska.

Podle Sdružení automobilového průmyslu láme výroba automobilů v České republice letos znovu rekordy. Za prvních devět měsíců sjelo z výrobních pásů celkem 1,059 milionu motorových vozidel, oproti loňsku tak výroba stoupla o 4,2 procenta. Největší díl připadá na Škodu Auto (640 tisíc aut), následuje Hyundai (268 tisíc aut). Největší podíl na produkci HMMC má model Tucson (68 pct.), následován i30 (24 pct.) a ix20 (8 pct.).

Tagy auto HMMC hyundai průmysl
Žádné komentáře