LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Nizozemský král navštívil Prahu. Jako pilot KLM s fotbalovými fanoušky mířícími na Slavii

Nizozemský král (vpravo) jako pilot Fokkeru 70. Foto: Natascha Libbert - KLMNizozemský král (vpravo) jako pilot Fokkeru 70. Foto: Natascha Libbert - KLM

Nizozemský král létal s Fokkerem 70, nyní pilotuje Boeing 737-800.

Pražské Letiště Václava Havla dnes zažilo doslova královskou, i když velmi krátkou a nijak ohlášenou návštěvu. V kokpitu Boeingu 737-800 společnosti KLM na lince z Amsterdamu byl nizozemský král Willem-Alexander. Ten má u dopravce vedlejší pracovní poměr jako druhý pilot.

Na let s králem na palubě upozornil nizozemský veřejnoprávní rozhlas Rijnmond. Krále si všimli fanoušci Feynoordu Rotterdam, kteří cestovali na fotbalový zápas se Slavií Praha. Vyfotili si ho při nástupu do letadla. Král dlouhodobě vystupuje jako fanoušek Ajaxu Amsterdam.

Šlo o odpolední let KL1355. O králově „vedlejšáku“ se dlouho nevědělo, veřejnou se informace stala v roce 2017. Pro nizozemský list De Telegraaf tehdy uvedl, že pro něj jde o způsob, jak přemýšlet i o něčem jiném, než o královských povinnostech. Původně létal s Fokkerem 70, nyní na Boeingu 737-800. Licenci pilota má už od roku 1987, získal ji ve svých dvaceti letech.

Tagy KLM seznam
18 komentářů