Nezvyklý letecký spor. Kanadské aerolinky Flair přišly o čtyři letadla kvůli pěti dnům zpoždění platby

Boeing 737 MAX 8 společnosti Flair Airlines. Foto: Flair AirlinesBoeing 737 MAX 8 společnosti Flair Airlines. Foto: Flair Airlines

Podle leasingové firmy bylo zpoždění v platbách opakované.

Tisíce cestujících v Kanadě musely v posledních dnech narychlo hledat jiné letecké spojení, než se kterým původně počítaly. Letecká nízkonákladová společnost Flair Airlines přišla minulý týden o celkem čtyři letadla Boeing 737 MAX 8, která má pronajatá od společnosti Airborne Capital, a musela zrušit desítky letů.

K zabavení letadel došlo na příkaz leasingové firmy kvůli prodlení s platbami. Dopravce tento krok označil za nezákonný. Kanadský list Global News uvedl, že zpoždění bylo jen pět dnů. Airborne Capital uvedl v prohlášení, že zpoždění bylo opakované.

Pro dopravce jde o velký výpadek, přišel v podstatě o pětinu flotily. Aktuálně měl 21 letadel 737 MAX a 737-800. Ve flotile má i letadla 737 MAX 8, která byla Boeingem vyrobena původně pro Smartwings.

Flair Airlines se profilují jako ultranízkonákladový dopravce, aktuálně je třetím největším na kanadském trhu. Agresivní cenovou politikou je trnem v oku zejména Air Canada. Na její popud úřady loni řešily možnost odebrání licence.

Tagy Airborne Capital Flair Airlines
6 komentářů