cargo

Největší firemní flotila elektroaut. Moneta přejde kompletně e-golfy

Volkswagen e-golf s polepy Monety: Foto: Moneta Money BankVolkswagen e-golf s polepy Monety: Foto: Moneta Money Bank

První velká firma přesouvá svoji flotilu osobních aut na elektrický pohon. Moneta Money Bank do pěti let bude provozvoat služební

První velká firma přesouvá svoji flotilu osobních aut na elektrický pohon. Moneta Money Bank do pěti let bude provozvoat služební vozy výhradně na elektrický pohon. Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf, což z ní během krátké doby učiní největšího provozovatele vozů na elektrický pohon na českém trhu. Do dvou let jich má mít přes dvě stě.

Přechod na elektromobily má být postupný podle toho, jak budou končit stávající leasingové smlouvy. Výměna začne nejprve v Praze kvůli lepšímu pokrytí dobíjecími stanicemi. „U výměny vozů v regionech bude společnost postupovat s ohledem na dostupnost veřejné infrastruktury pro dobíjení,“ uvedla firma v prohlášení. Banka ale řeší, jak do blízkosti svých poboček instalovat nabíječky.

„Přechodem z uhlíkatých paliv na elektrický pohon u všech našich firemních automobilů usilujeme o snížení naší karbonové stopy. Zodpovědné chování vůči životnímu prostředí je pro nás stejně důležité jako naše ambice stát se digitálním šampionem českého bankovního trhu,“ řekl Tomáš Spurný, generální ředitel MONETA Money Bank.

Banka nechce na nákup elektromobilů žádné dotace. Firmy ale na pořízení elektromobilu mohou peníze od státu čerpat, první výzvu v rámci programu NUT (nízkouhlíkové technologie) vyhlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu už v březnu 2016. Příjem žádostí do třetí výzvy skončil v září 2017. „Aktuálně je program NUT přečerpán, takže se čeká, zda Monitorovací výbor schválí realokaci ve výši jedné miliardy korunl programu NUT a následně jestli změny schválí Evropská komise. Pokud bude od všech schváleno, bude v roce 2018 vyhlášena další výzva,“ dodal mluvčí MPO František Kotrba.

Tagy e-golf Moneta
Žádné komentáře