cargo

Nejen dálnice: Na jižní Moravě opravili další část spojnice na Zlínsko

Silnice II/432 po opravě. Autor: SwietelskySilnice II/432 po opravě. Autor: Swietelsky

Na jižní Moravě slavnostně otevřeli sedm opravených kilometrů silnice druhé třídy z Kyjova přes Milotice do Ratíškovic. Projekt za 33

Na jižní Moravě slavnostně otevřeli sedm opravených kilometrů silnice druhé třídy z Kyjova přes Milotice do Ratíškovic. Projekt za 33 milionů na silnici, která spojuje Jihomoravský a Zlínský kraj, byl zahájen v dubnu.

„Stavba je součástí naší snahy o celkovou modernizaci silnice II/432,“ uvedl dopravní náměstek hejtmana Roman Hanák. Zchátralá silnice se opravuje salámovou metodou, již dříve byly dokončeny průtahy Miloticemi a Ratíškovicemi a také úsek z Ratíškovic do Hodonína. Na poslední stavbu přispěly 27 miliony evropské fondy.

Silnice II/432 před opravou. Autor: Swietelsky

Silnice II/432 před opravou.
Autor: Swietelsky

„V době, kdy se v Česku řeší hlavně dálnice, se může zdát oprava několika kilometrů krajské silnice jako zanedbatelná, ale pro region má velký význam,“ doplnil Tomáš Hrabina, oblastní ředitel firmy Swietelsky, která silnici opravila. Silniční tah, propojující silnici I/54 od Kyjova se silnicí I/55 u Hodonína, patří na jižní Moravě k nejvytíženějším.

Na opravy krajských silnic letos potřetí za sebou přispěje i Státní fond dopravní infrastruktury; do regionů pošle tři miliardy. Na příští rok ale kraje nemají státní peníze jisté, v rozpočtu SFDI zatím tato položka chybí. Není ale vyloučeno, že pro kraje zbudou peníze z letošního roku.