Autobusy

Nehoda autobusů na Chodově si vyžádala 18 zraněných, polovina byly děti

Nehoda dvou autobusů v Praze. Foto: Hasiči Praha
Nehoda dvou autobusů v Praze. Foto: Hasiči Praha

(Aktualizováno 12:37) Při ranní nehodě dvou autobusů na pražském Chodově se dnes ráno zranilo 18 lidí, včetně dětí z mateřské školky. Pět lidí záchranáři převezli do nemocnic se středně těžkými zraněními. Ostatní zranění byla lehká, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Prvotní informace hovořily přibližně o 30 zraněných. Záchranáři proto na místo vyslali vrtulník, vůz Atego pro mimořádné situace a vyhlásili traumaplán, který později dopoledne odvolali.

Dopravní nehoda se stala krátce po 09:00 u křižovatky Roztylské a Jarníkovy ulice. Autobus MHD, ve kterém jely přibližně dvě desítky dětí z mateřské školky, narazil zezadu do zájezdového autobusu stojícího na silnici před ním. Stojící autobus byl podle policejní mluvčí Violety Siřištové bez cestujících, pouze s řidičem.

Příčiny nehody policie vyšetřuje. Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní.

U nehody kromě záchranářů a policie zasahovali také dvě jednotky hasičů. Z havarovaných vozů ale nemusely nikoho vyprošťovat, uvedl jejich mluvčí Martin Kavka.

Děti, které v autobuse jely, jsou z mateřské školky Benjamínek, řekl novinářům na místě nehody starosta městské části Praha 11 Jiří Dohnal (Piráti). Nezraněné děti byly odvedeny do nedaleké školní jídelny, kde se jim věnují učitelky ze školky, policisté, hasiči a zdravotníci. Na místě jsou i členové posttraumatického týmu pražských hasičů.

ČTK

 

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
beneš

Upřímně jsem čekal, že dneska bude článek o zranění několika cestujících z autobusu č. 101, které se odehrálo dnes v 7:03 4.12.2019 mezi zastávkami Zahradní město a Na Padesátém před podjezdem pod železniční tratí, kdy před jedoucí autobus udělal myšku řidič osobního vozu a tím donutil autobus prudce zatavit. Řidič osobního vozu odjel bez poskytnutí první pomoci neznámo kam a v autobuse došlo k cca 10 zraněním vč. rozseknutí hlavy u výplň skla a několika potlučení apod…… Asi zde nebyli příslušní, žádní novináři…

Jan Sůra

Nechceme být serverem na dopravní nehody, zveřejňujeme opravdu velké, které se týkají hromadné dopravy. Bohužel se to dnes sešlo.

Jan Tichavský

Zaujal mě tento komentář z diskuze na jiném webu: Martin Bezdíček „Jenom tak pro zajímavost, jak k tomu došlo. Ten přední autobus stál na blikačkách v tom pravém pruhu a řidič si šel koupit do jídelny krabičku s obědem nebo svačinou. Stojí tam takhle pravidelně totiž. No a sluníčko svítilo přesně do očí tomu druhému řidiči, takže si ho nevšiml dost včas a nečekal překážku v jízdním pruhu. Kolega tam jel minutu nebo dvě před nehodou a ten bílý autobus taky málem naboural a vyhnul se na poslední chvíli. Prostě pokud chcete vědět jako první, jak k tomu došlo a… Číst vice »

Poudy

K tomu bych podotkl jednu věc, nechci se zabývat tím co tam ten stojící autobus dělal, ale tohle se prostě stává, že na silnici stojí stojící vozidlo,z jakéhokoliv důvodu. Problém je, že profesionální řidič, který zodpovídá za desítky lidí si není schopný koupit kvalitní slunění brýle, které mu zabrání, aby jezdil takhle naslepo. Opravdu bych tohle od profesionála nečekal..

Jiří Kocurek

Pořád platí to, že řidič má být schopen zastavit před překážkou. A stojící/odstavené vozidlo je překážka předvídatelná.

Vít

Bravo 👏může za to řidič, co šel pro svačinu. Gratuluji 👍

AAA

Je tu někdo znalý kdo by odpověděl jaký význam má v takovém případě vrtulník když do nemocnice je to po silnici 6 a vzduchem 2.5 km? Vždyť to ani pořádně nevzlítne a zase bude přístávat.

Neznalý

No já teda nevím, ale 6 km po silnici ve městě může trvat taky pěkně dlouho, a to dokonce i tou sanitkou.

AAA

převážná část z toho je po tříproudové Jižní spojce, mezi Chodovem a Krčí nebývá zacpaná źe by sanitka neprojela a navíc vrtulník odveze jen jednoho člověka

Bolek

Tak jednak ho asi poslali preventivně, protože podle prvního hlášení nevěděli, jak vážná zranění budou. A když prvotní hlášení bude něco ve stylu „havaroval autobus plný dětí,“ tak je lepší mít vrtulník na místě než potenciálně čekat. Druhak jsem jinde četl, že jedna žena utrpěla zranění hlavy. A tam nebo u páteře to může mít význam klidnějšího převozu.

Alf

Taky se předem neví, jestli nejbližší nemocnice pobere všechny a jestli nebude potřeba urgentní převoz na specializované pracoviště jinde.

AAA

Kde byste chtěl více specializované pracoviště než je fakultní nemocnice v Praze? Jestli nepobere všechny tak další pražské nemocnice jsou v okruhu pár km a navíc vrtulník vyřeší akorát jednoho člověka…..

Rob

Neumíš přemýšlet strategicky AAA.
Zadruhé Jižní Spojka která vede nejrychlejší trasa, je v době špičky.
A každá minuta se počítá pokud se pacienta stav zhorší…

AAA

Jasně Halík, strategicky. Myslete strategicky Halík!
A neměli bysme teda stategicky posílat k hromadnému neštěstí tech vrtulníků rovnou deset? Jak k tomu příjdou ti ostatní co stejně povezou sanitkama, pokud se jejich stav zhorší? Nebo ten vrtulník bude pendlovat jako v MASHI?
Pak se ovšem nedivme, že pojisťovny nemají na to či ono a lidi se musí soudit o léčbu která je jejich jedinou nadějí pro přežití…

Anonym ze severu

No to je dneska úspěšný den 😥

libcha

By mě zajímalo, jestli to Récreo(?) je vybaveno pásy u každého sedadla, jestli a jak se v současnosti smí ty pásy používat u dětí a jestli byly použity.

Xyz

deti boli v autobuse MHD, ten druhý tam stál zatiaľ čo vodič šiel na obed

libcha

Díky za info, mě zmátlo, že ten modrobílý autobus právě typicky sváží děti na plovárnu.

Pavel P.

Jak je možné, že se někdo pořeže o sklo s 43 R certifikaci?

Cestující LBC MHD

Nová Tesla má nerozbitné sklo a taky se jim ho podařilo rozbít hned při první prezentaci. Hold dnešní svět. Nic neplatí 100 %.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast