Nebývalý ruch na českobudějovickém letišti. S pomocí studentů se nacvičovalo odbavení

Simulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České BudějoviceSimulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České Budějovice

Lety s rekreanty začnou v Budějovicích v srpnu. Cestovní kancelář Čedok objednala chartery na Rhodos, Krétu a do Antalye.

Letiště České Budějovice zažilo v polovině tohoto týdne nevídaný pasažérský ruch, když odbavilo 150 cestujících letu na Rhodos. Odlet se nicméně nekonal, šlo o simulaci odbavovacího procesu, při které pomohli studenti budějovické Střední odborné školy cestovního ruchu a jejich učitelé.

„Pod zkušeným dohledem kolegů z Letiště Václava Havla jsme mohli prověřit fungování systémů, techniky i personálu. Poctivě trénujeme, abychom byli připraveni na letní odlety,“ uvedlo budějovické letiště.

Simulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České BudějoviceSimulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České BudějoviceSimulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České BudějoviceSimulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České BudějoviceSimulace odbavení na budějovickém letišti. Pramen: Letiště České BudějoviceJihočeské letiště České Budějovice. Pramen: Letiště ČBLetiště České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLetiště České Budějovice, nový terminál.
Autor: Letiště České Budějovice

Letiště v Plané na jižním okraji Českých Budějovic prošlo v uplynulých deseti letech velkou modernizací, která se završila v letech 2017 až 2019 výstavbou nového terminálu. Takzvaný velký provoz zde začne letos v srpnu. Cestovní kancelář Čedok objednala z budějovického letiště chartery na Rhodos, Krétu a do Antalye, zajišťovat je budou Smartwings.

Jihočeský kraj jako jediný akcionář hledá pro letiště a přilehlý 300hektarový areál bývalé vojenské základny strategického partnera.

Tagy Jihočeské letiště České Budějovice
19 komentářů