Autobusy Dopravci Železnice

Návrat komerčních spojů: Arriva křísí linku do Teplic, Leo Express a RegioJet přidávají spoje

Autobusy Scania Irizar i6 v korporátním nátěru Arriva Express. Foto: Arriva
Autobusy Scania Irizar i6 v korporátním nátěru Arriva Express. Foto: Arriva

Uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru začíná vést k postupnému návratu některých zrušených spojů. Obnovení části pozastavených linek dnes oznámila Arriva, kapacitu postupně rozšiřují také RegioJet a Leo Express.

„Oproti minulému týdnu vidíme nárůst počtu cestujících zhruba o třicet procent. Už od pondělí přidáváme mezi Prahou a Ostravou další spoj, výrazné rozšíření u vlaků i autobusů nastane 3. května,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Od května se firma vrátí už ke konceptu čtyř tříd ve vlaku, bude ale dál garantovat zachování rozestupů. Společnost také snížila ceny na úroveň před krizí.

V případě Leo Expressu došlo v minulých týdnech ke zrušení 90 % spojů. Firma dnes oznámila, že zájem o cestování mírně stoupá, a proto od 1. května vrátí na koleje spoj mezi Prahou a Starým Městem a Uherským Hradištěm a zpět. „Pro letní měsíce má dopravce v rezervačním systému nasazeny všechny vnitrostátní vlaky, aby si lidé již nyní mohli kupovat jízdenky pro prázdninové cestování, o které se předpokládá velký zájem,“ uvedl mluvčí firmy Emil Sedlařík. Od 1. května začnou jezdit v plné míře také regionální vlaky na Orlicku a obnoví se i denní spojení mezi Prahou a regionem přes Pardubice a Ústí nad Orlicí.

Do komerční dopravy se vrací také Arriva u autobusů. Od pondělí začne jezdit mezi Prahou a Teplicemi, zatím třikrát denně, postupně bude počty spojů navyšovat. Od 4. května se vrátí na trasu Olomouc – Prostějov – Brno a Přerov – Kroměříž – Brno. U dalších dálkových linek, například z Prahy na jih Čech nebo do horských středisek, zvažuje dopravce možnosti postupné obnovy provozu. Na začátku května vyjede v omezeném režimu linka z Prahy do Písku.

FlixBus původně plánoval restart 27. dubna, nakonec zahájení provozu odsunul na 7. května. „Na obnovení provozu vnitrostátních spojů FlixBusu v Česku pracujeme, v současné chvíli plánovaný termín posouváme. Stále platí, že obnovení provozu bude postupné a na začátku se bude jednat o omezený provoz,“ řekla mluvčí Martina Čmielová. České dráhy zatím návrat komerčních spojů řeší, jasno má být během dnešního dne.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

Už to vidím, všude bude v létě poloprazdno jen LEO bude vykazovat plné vlaky důchodců a studentů 🤣

Standa

Čas vzít si dovolenou konečně 🙂

svojsin

A ještě Brno – Olomouc od 4.5. v okleštěné podobě.
http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L721341_200504_260116.pdf

Josef Petrák

Vzdyt to v textu je…

svojsin

Petrák: Dával sem to kvůli JŘ

svojsin

ARRIVA na teplice – Praha vzjede vkladiva bna 6 párech spojů.
http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L580916_200427_260289.pdf

svojsin

A příště si to po sobě přečtu, tolik chyb na jednom řádku…..

Jirka

Jako leoš má dobrý plán, ale aby do prázdnin vůbec vydržel.

Erik

U Leoška teď bude jezdit tisíce studentů. Už aby ta firma odešla do dějin.

Partneři

Škoda transportation
RLP
CSCARGO