LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Návrat aerolinek do Prahy pokračuje, v červnu bude už 70 destinací

Cestující na Letišti Václava Havla. Foto: Letiště PrahaCestující na Letišti Václava Havla. Foto: Letiště Praha

Obnovení linek se týká především spojení do Středomoří.

Více než dvacet destinací přibude během června na odletových tabulích Letiště Václava Havla. Začínající sezóna v kombinaci s volnějšími podmínkami pro cestování vrací do Prahy řadu dopravců a už dříve zavedených linek.

Podle Letiště Praha chystá největší obnovu letů během června Ryanair a Smartwings. Letní sezóna pokračuje. Dopravci přidávají od začátku června lety do dalších destinací, celkem tak bude v červnu možné letět přímo z Prahy do více než 70 měst. Ryanair obnoví v první polovině měsíce přímé lety až do dvanácti destinací, Smartwings budou létat do dalších sedmnácti míst. České aerolinie přidávají spojení na Maltu, kam nabídne linku i Air Malta. Na pražské letiště se vrací provoz i dalších leteckých společností, lety obnoví Iberia, Eurowings i Wizz Air.

„S probíhající letní sezónou přidávají letecké společnosti postupně spojení do dalších destinací a se začátkem června obnovují lety do oblíbených dovolenkových destinací i dalších zajímavých míst v Evropě. Očekáváme tak v následujících týdnech a měsících další nárůst provozu i počtu odbavených cestujících. Poptávka Čechů po cestování se zvyšuje a pomůže tomu nejen probíhající očkování obyvatel dalších věkových kategorií, upravené podmínky pro cestování, ale také plánované zavedení tzv. covid pasů, které cestování po Evropské unii sjednotí,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Kompletní letové řády a prodej letenek najdou cestující vždy na webových stránkách jednotlivých dopravců. Odbavení cestujících probíhá za přísných hygienických podmínek, a to včetně opakované dezinfekce letadel. Na letišti také probíhá zvýšená dezinfekce a úklid všech frekventovaných prostor, včetně gatů pro cestující. Opatření na palubách jednotlivých dopravců se mohou lišit, nicméně standardně je povinné mít po celou dobu letu zakrytý nos a ústa. Veškeré informace o pravidlech na palubě najdou cestující vždy na webových stránkách dané aerolinky. Cestující by si také měli pečlivě zjišťovat aktuální vstupní podmínky do své destinace i pro návrat do České republiky, které se mohou velmi často měnit.

Aktuální přehled nově obnovených přímých spojení z Prahy

Ryanair: Ammán, Bari, Dublin, Edinburgh, Korfu, Milán / Bergamo, Palma de Mallorca, Pisa, Rhodos, Řím, Zadar

Smartwings: Alméria, Antalya, Burgas, Cagliari, Chánia, Dubrovník, Karpathos, Kefalonia, Menorca, Olbia, Preveza, Samos, Soluň, Tel Aviv, Valencia, Varna, Zakynthos

Eurowings: Düsseldorf

Wizz Air: Larnaka

ČSA: Malta

Air Malta: Malta

Iberia: Madrid

Tagy letiště praha obnovení provozu po pandemii koronaviru prg seznam
2 komentáře