Letectví Zprávy

Nasadíme větší letadlo, přidáme i další frekvenci, slíbil v Praze šéf Qatar Airways

Airbus A330, foto: Qatar Airways
Airbus A330, foto: Qatar Airways

Společnost Qatar Airways od konce října navýší výrazně svoji kapacitu na včera spuštěné lince z Prahy do katarského Dauhá.  Namísto Airbusu A320 začne létat s Airbusem A330-300. Firma současně chce požádat o přidělení práv pro druhou denní frekvenci.

Na dotaz serveru Zdopravy.cz to dnes na tiskové konferenci uvedl šéf Qatar Airways Akbar Al Baker. „Jsme velmi spokojeni s tím, jak se vyvíji počty rezervací na této trase,“ řekl Al Baker.

Qatar dosud do Prahy létá s Airbusem A320 pro 132 cestujících, nově chce nasadit Airbus A330-300 v konfiguraci pro 305 cestujících. Nový typ letadla není dosud v rezervačním systému. „Tím, jak poroste zájem o letenky, můžeme přidat i větší širokotrupé letadlo,“ dodal Al Baker. Podle něj je tak možné, že v příštím roce se v Praze objeví Airbus A350.

Qatar Airways lákají na luxus i „letiště“ v letadle. Čechům se zkrátí cesty na východ.

Katarský dopravce se netají v Praze i celé Evropě ambiciózními plány. Praha je jednou z nových destinací, kam začala katarská firma létat. Podle Al Bakera nová linka podpoří i příliv bohatých katarských návštěvníků, kteří mají v oblibě tuzemské lázně, ale přímé spojení jim dosud chybělo.

Podle šéfa Letiště Praha se příchodem Qatar Airways rozšíří nabídka letů s jedním přestupem z Prahy do destinací, kam se dosud tak snadno nelétalo. Jako příklad uvádí například Krabi v Thajsku nebo Goa v Indii. Řehoř věří, že nový dopravce přiláká i zahraniční cestující především z Německa.

Al Baker chce cestující lákat jak na nová moderní letadla do stáří pěti let, také na lepší časy na přestup v Dauhá. Čechům se zkrátily cesty na východ, například do Bangkoku nebo Sydney. Firma současně nabízí zdarma prohlídku Dauhá při delším přestupu.

Příchod Qatar Airways stlačil ceny letenek do Asie k deseti tisícům korun. Firma se chce zaměřit ale výrazně i na movité zákazníky: v první třídě láká například na možnost manželské postele na palubě. Firma se chlubí řadou cen za nejlepší služby na palubě, počtvrté získala například ocenění Skytrax pro nejlepší leteckou společnost.

Katarský státní dopravce Qatar Airways je jednou z nejrychleji rostoucích leteckých společností světa s jednou z nejmladších leteckých flotil. Qatar Airways letos oslaví 20 let své existence. S 200 letadly létá do více než 200 destinací.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MK

Al Baker rikal 2x, ze to bude nejdriv 330, jine letadlo, napriklad 350 nebo 787, pripadne dle vyvoje rezervaci 🙂

Na druhou stranu Al Baker ma za sebou vyroky, ktere se uplne nepotvrdily 🙂

Mimochodem, to manzelske luzko bylo afaik zminovane v byznysu, ne ve firstce.

Jméno

Radiožurnál hlásí A340.

Aleš

To i lidovky.cz. Na FB stránce Centaureax jsou zase přesvědčeni, že to bude 787.
Nezbývá, než se nechat překvapit. Já osobně se přikláním k té A330, ale do té doby se toho může ještě hodně změnit.