Letecké společnosti Letectví

Nálet nízkonákladových aerolinek na Itálii. Ryanair a Wizz Air oznámily 17 linek za den

Boeing 737-800 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair
Boeing 737-800 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair
Oba dopravci se zaměřují zejména na propojení jižní a severní části země.

Letecké společnosti začínají znovuobjevovat evropská vnitrostátní letecká spojení. Kombinace omezeného přeshraničního cestování ve spojitosti se slabým domácím dopravcem vede aktuálně k velké expanzi nízkonákladových hráčů v Itálii.

Během jediného dne oznámily sedmnáct nových linek dvě velké aerolinky. Ryanair a Wizz Air. Nástup na nové trasy podpořily i velmi agresivní cenotvorbou: letenky začínají na úrovni 4,99 euro.

Ryanair od 1. prosince otevře dvě nové vnitrostátní linky z Brindisi do Cagliari a Palerma. Z Cagliari bude létat do Palerma a Perugie, z Palerma do Terstu. V seznamu nových linek je také spojení Bari – Catania a Lamezia – Perugia a Lamezia – Verona. Do sítě přibude i spojení Neapol – Rimini. Ve všech případech budou létat dvakrát týdně.

Ryanair nové linky oznámil jen dvě hodiny poté, co přišel s další expanzí Wizz Air. Ten je na vnitrostátních trasách v Itálii nováčkem. Nově začne od prosince létat z Bari do Boloni, Turína a Verony. Z Milána Malpensy spustí spojení do Brindisi, Neapole a Lamezie, z Catanie bude létat do Verony. U většiny letů bude od prosince létat pětkrát týdně.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kulhán

Ne, nejsou pax.

Olda

Pro rozhled… Nevím co je to „pax“. Síť mne tak leda zavalí odkazy na IKEA produkty a něco o filmech. Díky, O.

Roman

PAX = passenger

Roman

Ano chápu ten minus.
PAX = passengers
PAP = passenger

Y.K.

Tady máte celý slovník leteckých zkratek… (je jich hodně 🙂
https://www.faa.gov/jobs/abbreviations/

Jakub K

Po Česku asi nic že jo? :)))))

kulhán

…Ne, nejsou pax.

Myšpul

Čas rozlétat Budějovice?

JIŘÍ

Určitě. A taky Kunovice. 😁

Otakar

Že by konečně přímá linka Budějovice – Kunovice? Konečně to někoho napadlo, kdo to má létat s přestupama 😃

MartinS.

Tak ještě pořád je ve hře ta okružní linka: Budějovice – Brno – Kunovice – Ostrava – Pardubice – Ruzyně – Vary – Budějovice 😉 A druhá v opačném směru 🙂 A nejlépe v hodinovém, maximálně dvouhodinovém taktu 🙂 Se divím, že se toho ještě nikdo nechytnul 🙂

Nekdo

Tak v Portugalsku to maji, proc ne i u nas? Urcite lepsi vyuziti eurofondu nez linka na toustovy chleba nebo rozhledny v udolich….

beija

Tak opět malé opáčko ze zeměpisu. V Itálii i v Portugalsku se rozkládá část území státu na ostrovech. Proto tam vnitrostátní letecká doprava má strategický význam. V ČR ne. Přece jen by se na Azory lodí plulo docela dlouho. 😉 To samé se týká Itálie při propojování industriálního severu a chudého jihu (částečně na ostrovech), kde byla vždycky poměrně vysoká nezaměstnanost, krize nekrize.
Peníze z eurofondu by se měly využít na opravu komunikací a celkově vylepšení dopravy a infrastruktury v periferních regionech, aby mladí utíkali do větších měst v menší míře a senioři se mohli dostat normálně k lékaři.

JIŘÍ

Pane vachmajstr, voni jsou ale hlava. To je ono! Po by bylo pro Wizz terno! 👍😁

beija

Chybí Vám tam ještě třeba Sobínka. 😀

kulhán

Tak se opráší letový řád ze sedmdesátých let a L410 mohou do oblak.

kulhán

Aha, takže jsou jo? Tak to by se létalo ne?
Zamyslete se každý jestli byste si koupili letenku. Já teda ne, let zruší a dostanu voucher? 😁