Letecké společnosti Letectví Letiště

Na Ruzyň se vrátil poslední z první pětky největších dopravců, tento týden obnoví provoz Turkish Airlines či British Airways

Letadlo easyJetu v Praze. Autor: Letiště Praha
Letadlo easyJetu v Praze. Autor: Letiště Praha

Letecká společnost easyJet obnovila po čtyřech měsících provoz z Letiště Václava Havla. Britský dopravce byl posledním z první pětice největších aerolinek v Praze podle počtu cestujících, kdo dosud neobnovil provoz.

První obnovenou linkou je spojení do Amsterdamu, kam již létají KLM a České aerolinie. EasyJet se postupně vrátí i na linky do Manchesteru, Edinburghu a Milána. Postupně se vrátí i spojení do Basileje, Benátek, Neapole, Bristolu a Londýna.

Britský dopravce je v Praze pátým největším podle počtu cestujících po Smartwings, ČSA, Ryanairu a Lufthanse.

Letiště Praha má k dnešnímu dni potvrzeno od leteckých společností obnovení pravidelných leteckých spojení do celkem 78 destinací, z toho v tuto chvíli už jsou pro cestující obnovené a tudíž v provozu přímé letecké linky do celkem 61 destinací. Mezi těmito destinacemi jsou jak klíčové destinace velkých evropských měst,které slouží také k přestupům do dalších destinací, tak oblíbené dovolenkové či letní destinace. Jedná se přibližně již o polovinu potvrzených destinací z Prahy v porovnání s loňskou letní sezónou. Z dovolenkových destinací se nejvíce létalo v létě 2019 do Antalye, kam prozatím nebylo spojení obnoveno. Letiště má potvrzeno návrat již 29 leteckých společností, z toho 21 aerolinek již obnovilo provoz.

Obnovované destinace neustále přibývají a stejně tak přibývají také letecké společnosti, které se postupně do Prahy vracejí. „V tuto chvíli máme potvrzený návrat celkem 29 leteckých společností, z toho 21 aerolinek už na letišti provoz obnovila,“ dodala mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Tento týden by mělo dojít ještě k obnovení leteckých spojení na linkách: do Istanbulu s Turkish Airlines, do Londýna na letiště Heathrow s British Airways, do Las Palmas se Smartwings nebo do Milána na letiště Malpensa s easyjet.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

To je dobře že se pomalu vrací do starých kolejí ale mám letět 8.8. na Severní kypr mezi přistání v Antalya a nikdo neví jestli se poletí nebo ne? Hrozný pocit pár dnů do odletu a člověk neví na čem je snad to všechno dobře dopadne a budeme všechny šťastný a užijeme si konečně tropů

kanafasik

od kdy leží ostrov Kypr v tropech??

VíKo

Myslim, ze dobre vite, jak to myslel. Tropicke pocasi muze panovat i u nas, ale letos to tak nevypada. Ale zjisteni, ze si nekdo potrpi na naprosto exaktni terminy me vazne bavi. Milan uz urcite vi, ze az bude psat podobny prispevek, bude muset pro kanafasika napsat, ze si uzije Subtropu. Ostatni uz budou vedet.

Marťas

A podmínky pro vstup sledujete? Poslední info bylo takové, že občané ČR mají nařízenou karanténu do doby, než bude znám výsledek testu, který vám udělají na letišti.

Greta

Máš rád Turky, ty psy pohanský?

Janina

Tak třeba Air France (lépe řečeno Hop!) pro letošek linku do Lyonu určitě neobnoví.

Liboros

Jsem měl za to že Amsterdam obnovili už před delší dobou. Každopádně super, férový lowcost, možná i pro ty, kteří kydají hnůj na FR…

beija

Přesně tak, s Easy nebyly nikdy problémy. Jen by někdy mohli mít lepší časy, ale to už by člověk chtěl moc. 🙂

beija

Turkish byli vždy skvělí, zejména u letů na východ. Je to ale momentálně výkladní skříň Erdoganova režimu. 🙁

Michael

Tak zrovna u tohoto letu do Amsterdamu došlo ke změně času odletu o 8 hodin. EasyJet slíbil v emailu možnost změny na jiný let bez doplacení rozdílu v ceně, ale takovou změnu nešlo skrze účet provést a jejich customer support je v této době zcela nedostupný.