Letecké společnosti Letectví

Na mezinárodní lety pustíme jen cestující s očkováním proti Covid-19, plánuje šéf Qantas

Šéf Qantas Alan Joyce během letu z New Yorku. Foto: James D Morgan/Qantas
Šéf Qantas Alan Joyce během letu z New Yorku. Foto: James D Morgan/Qantas
Šéf Qantas věří, že stejné opatření zavedou i jiné aerolinky.

Letecká společnost Qantas plánuje, že až v polovině příštího roku obnoví mezinárodní lety, na palubu pustí jen cestující s očkováním proti Covid-19.

Jde zatím o nejpřísnější opatření proti šíření nemoci, které z letectví dosud zaznělo. Šéf Qantas Alan Joyce to řekl v pořadu A Current Affair australské televizní stanice Channel 9.  Podle něj dopravce kvůli tomu změní i přepravní podmínky. Na lety po Austrálii očekování nebude potřeba.

„Myslím, že se to stane standardem v celosvětovém létání a k tomuto kroku se připojí i další dopravci,“ řekl Joyce. V Austrálii nejde o nové úvahy, o povinnosti předložit potvrzení o očkování mluví i zástupci vlády.

V Austrálii dnes končí několikaměsíční lockdown, během kterého bylo omezené i cestování mezi některými státy. Obnovil se například letecký koridor mezi Sydney a Melbourne, za den zde vypraví 70 spojů. „Věříme, že do Vánoc budeme na 60 % původních čísel loňského roku,“ uvedl Joyce.

Šéfové aerolinek a letišť dosud o povinném očkování nemluvili. Čím dál častěji se ozývají hlasy naopak za povinné testy před nástupem do letadla. Hongkong dokonce nově začal nabízet bonus těm, kterým testy vyjdou pozitivně.

139 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Aby jsi nakonec chlapče nebyl rád i za cestující s Covidem.(vtip) 🙂

v.sp

Ještě zajímavější je, že i přímo IATA pracuje na systému evidence očkování. Tak jak dneska má v systému vízové povinnosti a přidělená víza atd., tak by sledovala i podmínky pro vstup (očkování, testy) a evidovala i výsledky testů a očkování. A zrovna IATA je organizace nezávislá na vládách (kterým dneska už spousta lidí nevěří…) a obnova turismu je její eminentní zájem, takže by to mohlo být implementováno rychle. První testy systému budou prý ještě letos s IAG. https://www.businesstraveller.com/business-travel/2020/11/24/iag-working-with-iata-on-its-new-travel-pass/ Konečně by to vše bylo na jednom místě, dohledatelné co který stát vyžaduje. A snad s lepší ochranou proti padělání, viz některé… Číst vice »

Petr

Opravdu se nenechám naočkovat proti nemoci, která se objevila ani ne před rokem, vakcínou, kterou vědci vytvořili během půl roku až třičtvrtě roku a jejíž možné vedlejší účinky pozorovali maximálně po dobu několika měsíců. Možná bych o tom uvažoval, kdyby se jednalo o jednorázovou vakcínu jako u neštovic, tetanu a podobně. Ale opravdu nebudu chodit co rok na podzim na očkování proti Covidu, stejně jak nechodím na očkování proti chřipce a na očkování proti klíšťové encefalitidě.

mám totiž staršího bráchu

Řekni mi, kdo tě nutí jezdit do Austrálie a můj starší brácha mu nabančí!

Radek Janata

Na klíšťovou encefalitidu stačí po úvodních dávkách chodit jen jednou za 5 let.

A co se týká Covidu – coby nemoc šířená jen mezi lidmi ji tím očkováním lze zcela vymýtit. Takže možná bude stačit jen jedno ockovani a dalsi už nebudete potřebovat.

Jirka B.

Jak „jen mezi lidmi“, to jste asi nějak popletl. Vždyť je potvrzeno, že nakažení jsou i psi a kočky, nebo v posledních týdnech vybili miliony norků v Dánsku jenom tak?

Radek Janata

Nákaza člověka od zvířete nebyla zatím prokázána, a i kdyby byla, jednalo by se o statisticky naprosto bezvyznamny případ, který na vývoj pandemie nema vliv.

Halamus

A hlavně, nejezte netropýre.

pkajetan

Australský QANTAS jako první na světě zavede orwellovskou leteckou přepravu, jakou jste ještě nikdy nezažili! Huráááá!!!! A neprojedete se ani novým autem, Ursula von der Leyen představila emisní normu Euro 7, což bude znamenat likvidaci automobilek v Evropě, protože elektromobily nikdo nekupuje, prodávají se jen díky dotacím, ale na ty většina států EU ekonomicky nedosáhne! Vize digitální ekonomiky a 4. průmyslové revoluce s člověkem jako otrokem a vězněm, který se nebude moci svobodně pohybovat a cestovat bez dozoru a ani po vlastní ose!
Naskáčeme tedy všichni zpět do vlaků? A půjde to ještě bez průkazu? Hmmmm…

Radek Janata

Představte si, že do mnoha zem vás už dlouho nepustí bez očkování proti žluté zimnici. A tedy ani na palubu příslušného letadla nemusíte být vpuštěn.

kulhán

Ať se každý nechá ovládat do výše svého IQ.
Já si tu néjakou průkazku ROH kde mi vyznačí očkování nechám udělat.
Stejně jako se teď fixlujou testy.

Leinad

Podle mě přehnané.
Raději bych na aktuální epidemii „očkování nebo negativní test starý max X hodin“ (každou sezónu předělávat podle aktuální epidemie). + Vždycky na letišti před nástupem změřit teplotu. Kdo kašle (alergik…) ať má potvrzení svýho doktora.

v.sp

Je potřeba si uvědomit, jak to v Austrálii s covidem vypadá. Zavřené hranice, všichni co přiletí na 14 dní do karantény. Ale na druhou stranu (skoro) nula nakažených v populaci. Podobně, nula nakažených a zavřené hranice mají další státy/místa v okolí – Nový Zéland, Fidži, Cookovy ostrovy, Samoa, Vanuatu, Nová Kaledonie… Jsou velmi opatrní, hlídají (=často testují) zaměstnance z karantén, pracovníky v přístavech, posádky letadel atd. A všichni budou hranice otevírat velmi opatrně, nechtějí si tam covid nechat rozšířit a zopakovat si to, co teď má ostatní svět. Takže nejspíš počkají na proočkování vlastní populace, budou chtít potvrzení o očkování… Číst vice »

Viťa

Doufám, že takovéto nařízení zavedou co nejdřív i DPP nebo ČD!

Jussi

S (2x) 16 miliony dávek vakcín nejrůznějšího původu (pro cca 8 milionu očkovatelných), k jejichž koupi se vláda zavázala lidí, to určitě zavedou… Jinak budou muset očkovat i psy, aby to použili xD

Pavel

Lidi, nedávejte se očkovat. Už teď při testech vám skrz nos zastrčí do mozku mikroprocesor, který Billu Gatesovi hlásí všechno, na co myslíte. Až bude očkování, tak vám jehlou pustí do krve nanoroboty, které se usadí v mozku a budou ovlivňovat vaše myšlenkové procesy. Já se očkovat dám, protože: a) spousta lidí věří těmto výzvám, tak asi i na mne zbude dávka vakcíny b) pracovně potřebuji jezdit po skoro celé Evropě a nehodlám si nechat šťourat v nose každý týden c) chci na příští Vánoce do Austrálie, když jsem měl v plánu tam být letos, ale jaksi to nejde d)… Číst vice »

pkajetan

Toto jsou fakta pro Pavla, který si do sebe nechá fouknout s láskou a chutí fragmenty tkání z potracených lidských plodů z vakcíny na COVID-19 od firmy AstraZeneca. Podívejme se na to – Molekuly rekombinantní DNA (rDNA) jsou molekuly DNA, vytvořené laboratorními metodami genetické rekombinace jako je molekulární klonování, které spojují genetický materiál z více zdrojů a vytvářejí sekvence, které by se jinak v genomu nenacházely. Jistě ten suverén není žádný konspirátor, jak nám tu píše. Je to hrdina a nemá čas a proto nebude číst příbalový leták. Ale píšou v něm že k výrobě využívají přímé RNA sekvencování k… Číst vice »

RHood

Otázkou stále zůstává, kolik nebezpečných virů, daleko nebezpečnějších dřímá v různých částech světa ? Pak půjdeme cestou očkování na vše ?

Y.K.

Neříkejte, že nemáte očkování na celou řadu nebezpečných virů a nemocí? Že očkování někoho překvapí v 21. století, to bych nečekal.

Nových čeká hodně, COVID není první pandemický útok, SARS (první) a MERS postihli jen Asii a střední východ. Ebola je také pěkné svinstvo, naštěstí se nešíří kapénkově ale dotykem a mezi tím nám tu koluje třeba HIV se 100 % smrtností, na něj neexistuje lék dodnes – naštěstí vyžaduje poněkud „těsnější kontakt“.

Jaroslav

Nepleťte si HIV s AIDS. S HIV můžete žít vcelku normálně, dokud nedostanete AIDS.

Nekdo

s nCoV-19 můžete žít vcelku normálně, dokud nedostanete SARS-2

Y.K.

Normálně s vytyčenou „konečnou“.
AIDS (syndrom získaného selhání imunity) jsou příznaky, poslední fáze po nakažení virem HIV.

Petr

Jenže současné léky jsou schopny tu „konečnou“ posunout i o desítky let.

Y.K.

To je pravda, ale konečná je konečná (psychologicky) a šance na dlouhé přežití je opravdu šance, ne jistota. Plus samozřejmě infekčnost, což dost omezuje život.

RHood

Bohužel, vy jste absolutně nepochopil pointu mého příspěvku.

Y.K.

Že by? Tak to rozveďte.

Leinad

Fakt je u HIV 100%? Vzhledem k tomu, jaké jsou už možnosti léčby atd bych řekl, že je docela běžné mít diagnózu a při tom autonehodu/pracovní úraz/… a ke snížení virové nálože už taky došlo.

Y.K.

To je pravda. Tady už to asi těžké kategorizovat, jsou to příliš dlouhé časové periody, zjednodušme to na tvrzení, že je to dosud nevyléčitelná nemoc, ale správnou léčbou se v ideálních případech dá odkládat nástup AIDS a tedy přežití i desetiletí. A samozřejmě pacient musí být zachycen v raném stadiu, asi při preventivním testu.

Tomáš Krekule

Jsem lékař a opravdu si myslíte, že očkování je něco, že si každej rok koupíte pytlík bonbonů? Viděl jsem případy, kdy po očkování vznikl post infekční revmatismus. Většinou do měsíce. Jen pro zajímavost… Vše, co dokáže modulovat imunitní systém, vám může přivodit autoimunitní zánět. Proto by to mělo být dobrovolne

Karel

Post infekční revmatismus je důsledkem zejména vakcín obsahující živé mikroorganismy (např zarděnky, příušnice) očkování proti Covid je na bázi proteinu. Autoimunitní záněty po vakcinaci je riziko pro určité skupiny pacientů s predispozicí kterou by měl ošetřující lékař indikovat. Nicméně se nejedná o marginální vzorek populace.

Tomáš Krekule

Máte pravdu, většina těhle stavů vznikla např. že OL naočkoval v jeden týden proti pneumokoku a chřipce, nebo při viróze a nebo že pacient měl skrytej infekt a u těhle pacientů se rozjela superinfekce. Pokud většinou člověk byl zdráv, měl normální sedimentaci, tak očkování zvládnul. Avšak co jsem psal v rámci modulování imunitního systému – ten probíhá po vakcidaci dlouhodobě, ne jen v den aplikace a proto by člověk měl být uvážlivý jak moc je očkování nutné. Super lidi nikdy neuděláme, ale nemocných ano v rámci nežádoucích účinků.

Pavel

Už dříve jsem upozorňoval, že neočkování se musí připravit na restrikce a omezení. Qantas jsou jen první, kdo řekli nahlas. Dokáži si představit, že některé země budou vyžadovat pro vstup na své území očkování nebo testy ne starší než tři dny. Chcete jet k moři do Chorvatska, nebo v zimě do Alp? Tak očkování nebo testy. A zaplaťte si je. Rovněž u mnohých zaměstnání bude očkování nejspíše povinné. Například pokud budete chtít pracovat jako ošetřovatel v domově důchodců. Taktéž u kuchařů nebo obecně u pracovníků v potravinářství bude nejspíše vyžadováno očkování nebo každotýdenní testy. Právní a etickou je otázka, jak… Číst vice »

Lumiere

Imigranti ne a ne přijít, tak holt budou čeští teroristé kácet stromy na tratě kvůli tomu, že je nepustili do Chorvatska.

Nekdo

u žluté zimnice a některých dalších nemocí to funguje již dávno. svět není černobílý a CoViD není první nemoc…

mik

zlutou zimnici srovnavat s covidem je nesmysl a ty dalsi nemoci ma kazdy naockovane jako mimino ja mam procestovanych 59 zemi sveta a vsechny kontinenty krome Antarktidy a nikdy jsem se nicim nedal naockovat ,navic mohou existovat lide ,kteri se proti chripce ockovat nesmi , napriklad kdyz jim byla vyoperovna stitna zlaza

Nekdo

stejně tak budou existovat lidé, kteří se nebudou moci očkovat proti CoViD-u. s tím se počítá. kromě toho jsou už dávno zaměstnání, kde jsou všichni stejně očkování – třeba proti hepatitidě, pokud je riziko kontaktu s lidskou krví – lékaři, sestry, ošetřovatelé, laboratorní personál. dokonce se očkují i studenti v těchto oborech. co je tak těžké pochopit na manažmentu rizik?

mik

A zakladni pravo o volnem pohybu osob v EU je co ? Na jare musela CR zadat EU kdyz chtela zastavit lety do Italie ,ano kazdy stat ma pravo na svou ochranu ,tak at CR vystoupi z EU a natahne ostnaty drat jako za komancu … a jestli budou neockovani druha katekorie ,tak okamzite zaloba pro diskriminaci

Karel Jezbera

Je vidět, že jste ještě neprozřel: „a jestli budou neočkovaní druhá kategorie ,tak okamžitě žaloba pro diskriminaci“. V rámci NWO se toto nepřipouští. Opět připomínám, podívejte se, jak to funguje v Číně. Čína bude do 10 let psát světové zákony a bude centrem světového řízení místo USA. A ti Eurohujeři jí vlezou do zadku.

pkajetan

anebo pracujete pro Big Pharma…

mik

Doufam.ze Qantas brzo zkrachuje ,nebo at si klidne lita po Australii ,.dokud vakcina nebude bezpecna a proverena je to nesmysl ,navic je to na hrane diskriminace ,kdyz nedaji volbu testem Dneska uz ve svete neni pomalu zeme ,ktera by nepodlehla tomuhle silenstvi , Jak dlouho asi jeste vydrzi treba Zanzibar ,nebo Mexiko , kteri nepozaduji ani testy a chovaji se normalne

Tomas

Ne, není to žádná diskriminace. je to naprosto normální, a nebude se to týkat jen létání.

No .. zanzibar .. ten se k tomu staví jednoduše. zavřel testovací místa, a oficiálně „covid není“. mexiko … to je docela v háji, kale zachranuje turistickou sezonu.

RHood

Můžete mi vysvětlit úplně jednoduše. Vy budete zaočkováný a já ne. Potkáme se, jakou hrozbou jsem já pro vás jako očkovaného a vy pro mě jako neočkovaného?

Y.K.

Špatná otázka.

Jako neočkovaný jste potenciální přenašeč nebezpečný pro neočkované. Očkovaní a ti s vytvořenou imunitou tuto zábavnou hru nehrají (zjednodušeně).

RHood

Ahá, tak jsem rád, že jste napsal aspoň to slovo potenciální. Tak si do záčatku vánoc stoupněte ještě na testy zdarma a pak se nechejte zaočkovat.

Y.K.

Proč? Jak to souvisí s obecným principem očkování a přenosu nemoci?

RHood

Tak když jste takový odborník, můžu se vás zeptat, proč občané Ruska, kteří se dali zaočkovat vakcínou SPUTNIK, potřebují pro cestování negativní test ? No ? A prosím, nepište mi tady o nízké úrovni ruského zdravotnictví nebo výzkumu. Nebo, že jenom ta vakcína, které je od Pfizeru nebo, které je vyvinutá v UK a podobné žvásty je ta pravá. A to nejsem žádný rusofil.

Y.K.

Bravo! Začínáte si psát i odpovědi na své otázky.

Kteří ruští občané jsou očkování Gam-COVID-Vac, to by mě zajímalo. Pokud vím tak Sputnik V zatím vítězí především v propagaci, nicméně klinické studie stále běží, úplně stejně jako u západních vakcín. Momentálně třetí fáze a získávají asi 40 000 dobrovolníků, vyhodnocení se čeká někdy do května 2021.

idk123

Ne, normální to opravdu není. Jestli v tom chcete žít tak prosím. Já ne. A nás bude víc.

mik

A ceho se to bude tykat ? Kdyz pojedu o vikendu po cyklostezce s rodinou do Rakouska a zpatky tak budu muset byt naockovany ? Nebo kdyz si vyrazim na turu do Polska ? A ty tisice aut co prekracuji hranice na ceste na dovolenou ty bude kontrolovat kdo ? Nebo se snad natahne zase ostnaty drat ? Normalni to proste neni a diskriminace to je ,pokud k tomu nebude zadna alternativa .ale klidne at to zavedou ,jak dlouho asi budou litat s 10 lidmi v letadle ..? Mozna jim budou stacit vnitrostatni linky na udrzeni se ,ale na mezinarodnich… Číst vice »

Y.K.

Může se vám to nelíbit, ale diskriminace to není. Platí to pro všechny.

jadris

Ja porad nechapu tu logiku. Ceho se ti naockovani boji? Naockovany jedinec muze byt prenasecem uplne stejne, jako ten bez ockovani. Ockovani neni vnejsi stit.. Nejsem proti klasickemu ockovani. Ale ockovat se na chripku nebo covid? Znovu a znovu kazdy rok, protoze to neustale mutuje? S ucinnosti 70% (mozna). Navic podle WHO je smrtnost na Covid 0.2% prumer. Kdyz z osobnich vypovedi pratel znam reakce na chripkovou vakcinu – ne, diky. Nejsou to prave nestovice, zaskrt, tetanus nebo tuberkuloza.. Je to jen straseni. Ve velke chripkove epidemii v roce 95 umrelo taky spousta starsich lidi. To se proste stava. Ale… Číst vice »

Roman

No nevím kde berete udaj o 0,2% na strankach WHO jsem dohledal údaj ktery říká ze CFR je 0,1-25% podle státu. Na stránkách University Johna Hopkinse lze dohledat i konkrétnější statistiky
https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

kix

všechny tyhle data jsou počítány pouze z laboratorně potvrzených případů, reálný počet případů je bez debat vyšší, samozřejmě o kolik to je otázkou, ale bezpříznakových či téměř bezpříznakových je i mezi potvrzenými případy dostatek, což značí o tom, že musí dost případů uniknout testování

Y.K.

To je pravda, ale podle zvýšené celkové mortality se zjišťuje, že lidé více umírají i doma (unikají covidovým statistikám), takže ač ta čísla nejsou úplně dokonalá, tak se zdá že jsou spíše na optimistické straně. Navíc to není důležité, důležité je, že i bezpříznakoví nemoc šíří a z indikovaných umírá poměrně vysoké procento (1 – špičky 15 % podle situace).

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps

O.K.

To se sice myslí, bohužel teď akorát vyšla metanalýza (to je článek, který bere data z mnoha zdrojů a vyhodnocuje je naráz [s ohledem na typ dat a jejich sběru z různých studií]) a vypadá to, že takových bezpříznakových případů je cca 17 % z celkového počtu nakažených. Což je vlastně docela špatná zpráva.

Zde zpráva psaná v lidském jazyce (obsahuje i odkaz na primární studii, citace č. 1): https://www.nature.com/articles/d41586-020-03141-3

Tomas

a víte, že je vlastně jedno, jaká je smrtnost? problém covidu není ani tak smrtnost (i když to bude znít cynicky). problém covidu je, že velmi rychle, bez opatření v podstatě během měsíce, dovede efektivně zrušit zdravotnický systém jakékoli zěmě. to je ten důvod, proč celý ten cirkus.

kdy chřipka (nebo jakákoli jiná nemoc) způsobila v podstatě za měsíc a půl zaplnění JIPek apod?

kix

paradoxem bude, že očkování na covid bude povinné, kdežto ostatní očkování nikoliv a ne každý ho má z dětštví, jsou státy, kde je/bylo očkování kompletně dobrovolné, přitom covid nepatří zrovna mezi tak šílené nemoce, jeho síla je hlavně prozatím v tom, že obyvatelstvo má nuluvou imunitu, po částečném promoření a dobrovolném proočkování už nepůjde o nic většího strašáka než o chřipku atd. a tyhle restrikce jsou postavené na hlavu, jsem za to, aby očkování bylo dostupné, aby každý kdo má zájem se mohl chránit a kdo nechce, tak očkovaní se přeci nemají čeho bát, když se firmy předhánějí jakou mají… Číst vice »

Y.K.

To není poprvé kdo tu někdo vytáhl smrtnost 0,2 % udávanou WHO, přitom takový údaj u nich ne a ne najít. Máte pro to nějaký zdroj?

Pesimista

Tupci celého světa, nechte se naočkovat…

Nekdo

už se nemůžu dočkat, až se nechám naočkovat. stejně jako před každou větší cestou navštívím místní centrum cestovní medicíny a konzultuji co, jak a proč se mám, nebo nemám očkovat.

Milan_86

Tohle je velmi zajímavý přístup a může (a nemusí) být úspěšný. Je to rovnice o mnoha neznámých. Těmi neznámými podle mého názoru je zda se 1) bude jednat o politiku aerolinek nebo státu 2) bude uznávat jakákoliv vakcína nebo jen určitý výběr 3) zda bude vakcinace u lidí populární nebo se ji budou snažit vyhnout 4) bude existovat možnost se vykoupit testem 5) bude covid tématem i za několik měsíců či let. Napadlo by mne i několik dalších bodů. Jde i o to,proč lidé cestují. Pokud jde o rodinné setkání, turistiku nebo business. Pro případ turistů, kteří jsou dominantí skupinou… Číst vice »

Milan_86

P.S. jak se k tomu asi postaví země EU se zaručenou svobodou pohybu?

Karel Jezbera

„Svoboda“ pohybu v EU bude nově platit pouze pro očkované jedince navíc se smartphonem vybaveným trasovací aplikací v kapse. Však jsme ten test viděli v uplynulých týdnech na Slovenku.

Milan_86

Může být, netvrdím, že to není možnost dalšího vývoje. Jistě tam bude tlak vlád, aby se lidé očkovat dali. Ale pokud bude mít stát proočkovanou populaci, proč by mu měl vadit návštěvník, který očkovaný nebude?

Nekdo

to je jasné, vašim ideálem je život v obřím bolševickém lágru obehnaném ostnatými dráty a hlídaném samopalníky. a s tím, že o životě a svobodě lidí by rozhodovali jakési nevolené komise a Vy byste si užíval neomezenou moc. soudruhu, to se již nevrátí! a nevím proč se domníváte, že my ostatní jsme zvědaví na Vaše šílené fantasmagorie…

Tuaer

„Soudruhu, to se již nevrátí!“ No, nebyl bych si tak jistý, že se to nevrátí.

Karel Jezbera

Za pravé, nejsem žádný bolševik, ale tvrdě pravicově nastavený. Až tak, že nemám momentálně koho volit. A za druhé, k čemu to asi tohle všechno směřuje? Ano, nebude to internační tábor obehnaný ostnatým drátem se samopalníky okolo, ale bude naprostý digitální koncentrák.

Podívejte se, jak funguje v Číně systém sociálního kreditu. A to samé chce nyní čínský prezident pro celý svět. Samozřejmě pod záminkou ochrany proti Coronaviru. https://www.breitbart.com/health/2020/11/23/china-wants-passenger-tracking-system-for-global-travel-coronavirus-reset/

Roman

Podle smernice 2004/38/ES bod a odstavec 4. „Omezení práva na vstup a práva pobytu: Občané Unie či jejich rodinní příslušníci mohou být z hostitelského členského státu vyhoštěni z důvodů souvisejících s ochranou veřejného pořádku, veřejné bezpečnosti nebo veřejného zdraví.“

Dan

Víš co Alane, jdi do prdele…

Greta

Myslíte že umí česky?

Vnější pozorovatel

Jasně že ne ten umí h….proto ho napadají takovyhle kraviny

Samo

Mal som Covid nedávno, mám na pár mesiacov imunitu (iste, nie je 100%ná, ale výrazne účinnejšia ako očkovanie). Namiesto toho aby som vakcínu nechal neimúnnym ktorí ju naozaj potrebujú si pekne budem musieť urvať svoju dávku čo najskôr kvôli takýmto blbým obmedzeniam. Krásne a prospešné.

Slosor

Nějak se nám „konspirační teorie“ začínají stávat realitou.

Karel Jezbera

A když jsem tady o těchto věcech na jaře pod nějakým článkem mluvil, to bylo mínusů a nadávek. Jenže tady to vidíte. Co bylo před pár měsíci konspirací, stává se dnes realitou. Jen si přečtěte ve vedlejším článku o pražském letišti, co na nás chystají Euro úředníci. I mě ale překvapilo, že to bude tak rychlé. Globalčikům už dochází čas a procesy se brutálně zrychlují. Neofeudalismus je tu.

Milan

Ještě před válkou mluvil jsem o tom s naším okresním hejtmanem. 😄

Nekdo

tak naštěstí jsme se zbavili bolševiků a jejich pohůnků a zůstali jenom starý zapšklí fanatici tesknící po životě v bolševickém koncentráku a trollové placení za pošlapávání svobody. ve vašem případě si myslím, že to děláte z přesvědčení…

Jenda

Tak tohle je gól. Jasně, ono to nakonec asi bude čekat všechny a všude, ale hlásit to už dopředu jako první, to je geniální způsob jak preventivně přijít o cestující.

Vnější pozorovatel

Bojkot!!

DPH

určitě se najde způsob, jak si to razítko koupit, určitě do sebe nic píchat nebudu a to ani po 10 letech 🙂

Honza

a co když vás píchne vosa?

DPH

a vy si pícháte vosu? já ne 🙂

Petr Novák

Pane Bělino nebojte, kartel Smart Wings/soudruh Xi z Číny přežije díky Emanovi & spol. a popeláře nebudete muset dělat. Alespoň zatím.

idk123

Tak přesně takové způsoby vám cestující opravdu zpátky nevrátí.

Datr

Pokud bude k dispozici vakcína, která bude za 1) účinná a 2) bezpečná, tak nelze nic, než tento přístup kvitovat. K podmínce očkování proti COVID nebo negativnímu testu se nejspíš připojí většina zemí na úrovni nařízení vlády a pokud tomu tak nebude, tak bude očkování/test vyžadován přímo od dopravce (tzn. bez vakcíny nebo testu nelze letět), čímž vlastně nařízení národních vlád nahradí. Nařízení je výhodně jak pro stát, tak pro dopravce. Ekonomické škody, které byly kvůli pandemii způsobeny, jsou tak obrovské, že ekonomický přínos procenta potenciálních cestovatelů, kteří z důvodu odmítání očkování bude raději zůstávat doma, bude naprosto marginální. Dopravci… Číst vice »

Ivan

Nejde o averzi vůči očkování, ale vůči očkování, které je narychlo ušité a dostatečně neotestované. Ano, Pfizer má dobré výsledky a věřím, že je proti aktuální verzi covidu účinné. Ale co dlouhodobý vliv očkování na imunitu a jiné možné problémy? Proto standardně očkování testuje 5 let a více. Do té doby si to píchnout prostě nenechám, pak uvidím…

Jojo

Vy by jste si píchl něco, co nemá 100% účinek?
Použil by jste auto, které nebrzdí?

Nekdo

cywe, nic na světě nemá 100% účinnost. ani brzdy, ani letadlo, ani televize, ani kávovar. kde žijete?

ngthrn

(1) očkování prochází stejně přísnými klinickými testy jako libovolné jiné léčivo, to, že se snaží všechny fáze stihnout co nejrychleji, na nárocích nic nemění; (2) většina aktuálně vyvíjených očkovacích látek je obsahuje nějaké části viru (např. konkrétní proteiny nebo kusy RNA), takže už z principu nejde čekat, že by taková vakcína mohla být nebezpečnější než dostat „celý“ virus. Nejhorší, co se může stát, je, že (1) to nebude moc účinné, (2) to vyvolá slabší verzi toho, co by udělal „poctivý vir“. Ani jedno z toho není horší, než se rovnou nakazit. Celé je to zbytečná hysterie.

kix

co je tohle za myšlení? obojí je lepší než se rovnou nakazit? Vy se chodíte někam vědomě covidem nakazit? Já tedy ne, takže tohle srovnání trochu pokulhává

ngthrn

Formuloval jsem to schválně takhle, protože velká část lidí, kteří křičí proti vakcíně, jsou lidi, kteří se hrdě hlásí k tomu, že se covidu nebojí, že to není vážný problém, že je to chřípečka, konspirace, atd. Přinejmenším pro ně mi přijde fér poukázat, že rizika vakcíny s velkou pravděpodobností jsou ostře menší než rizika toho, když se člověk nakazí. Pro normálního, opatrného člověka, je samozřejmě ještě zapotřebí vzít v úvahu pravděpodobnost toho, že se nakazí, když nebude očkovaný, ale myslím, že i tak vyjde srovnání velmi dobře.

Samo

K bodu 2: Súhlasím. Ale môja dôvera k vakcínam je postavená na tom že viem že v EÚ máme veľmi prísne procesy schvalovania liekov a vakcín. Nie som žiaden antivaxer, naposledy ma očkovali minulý rok, ale pri Covidovej fasttrackovanej vakcíne mám veľké obavy že sa mohli „rezať zákruty“ a preto by som radšej rok alebo dva počkal.

Karel Jezbera

Tohle je opravdu chucpe a pořádně macaté a vypasené. Tímto tempem si nebude moci brzy skočit ani do nejbližšího konzumu na nákup. A na hospody zapomeňte úplně. U Quantas bych věřil, že to povede k tomu, že se tam (protože ten kout světa je hodně divný) najde poměrně velká skupina lidí, která tomu ještě zatleská a bude se cítit na palubě „bezpečně“ a naopak bude považovat neočkované za teroristy a vyvrhele společnosti. Ale v Evropě tomu tak nebude a zde to bude znamenat, těžký pokles mobility obyvatelstva a nižší zájem o leteckou dopravu a později v konečném důsledku jakoukoliv veřejnou… Číst vice »

Nekdo

taky tomu tleskám a do toho jejich (mimochodem krásného a moc zajímavého) koutu světa se rád podívám i podruhé. za vyvrhele společnosti považuji kryptobolševiky, kteří touží ovládat a buzerovat ostatní a zavírat je do obřích komunistických lágrů, pardon, lidově demokratických republik…

Dominik

Toto je už docela silná káva. Bud si necháš píchnout to co ta šlechta nahoře usoudí, že je pro tebe nejlepší nebo nikam nesmíš. Protože nevěřím, že se ty zákazy neprosadí i v jiných oblastech než jen letectvi.

Liboros

tak buď máš ofišl očkování nebo musíš mít negativní test – co je na tom?

Novotny

A vy si nechate dat do sebe nevyzkousenou vakcinu?

Liboros

Probíhající standardní klinické testy znamenají nevyzkoušená vakcína?

Milan_86

nejsou standardní, jsou zrychlené. ale ano, jinak máte pravdu, pro drtivou většinu lidí to snad bude účinné a bezpečné. i já tomu chci věřit.

Nekdo

jsou zcela standardní. vy si fakt myslíte, že si někdo dovolí šidit klinické testy? vždyť v US by místní právní systém ty velké firmy poslal z obřími pokutami rovnou do krachu. a prosím, pokud něčemu – tady evidentně tomu, jak fungují klinické testy léků a vakcín – nerozumíte, tak se k tomu nevyjadřujte…

Martin

To první , co si ty firmy vymínili, bylo, že NEPONESOU odpovědnost za následky svých vakcín. Takže možnosti žalob jaksi padají… Tyhle naivky fakt žeru…

Martin

Samozřejmě firmy si vymínilY, stydím se… 🙁

xyz

Aniž bych chtěl výslovně usuzovat, že ten přístup je správný, tak připomenu, že „nechat si píchnout, co šlechta nahoře usoudí“, je povinné v případě většího počtu „píchanců“ proti různým nemocem.

Růža

Ale ty povinný očkování jsou mnoho let prověřený. Ty víš, co to provede s tvým tělem za rok ,dva deset? A jak dlouho ta imunita bude působit, To někdo ví. Ale je to tvoje věc, co si necháš napícht do těla.

Stony

Kazda ockovaci latka zacinala na nule. Nebo si myslis ze se zniceho nic objevilo ockovani s desetiletou praxi? S toudle logikou zadny ockovani nikdy nemuze byt….

...

Ale tu volbu, zda ten dotyčný chce nebo nechce být pokusným králíkem, tu je nutné nechat na něm samém.

Miky

Ockovani napr. proti nestovicim, na ktere drive umiraly tisice deti rocne jen v ceskych zemich je neco dost jineho, nez ockovani na nejakou dalsi cinskou chripku, na kterou (primo na ni, ne s ni) umre relativne malo lidi. Hlavne, kde skonci tohle pomale vareni zaby? Dneska lety s Quantas, zitra jizda v MHD?

xyz

Jen tak pro zajímavost – jak byste si představoval to „filtrování“ cestujících v MHD podle (ne)očkovanosti proti covidu?

Miky

Treba zneplatnenim litacky, nebo jaxetomenuje, pro zacatek. QR kod v mobilu pri kontrole jizdenek. Snizeni socialniho kreditu?

Růža

Očkování se prověřuje a jakýkoliv lék roky, než se pustí do oběhu. Ale klidně si ho nech píchnout, když mu věříš.

Nekdo

skutečně? vy jste se někdy informoval u očkování, jestli ta konkrétní vakcína je zrovna úplně nová, nebo “mnoho let prověřený“? i u běžných očkování jde vývoj pořád kupředu…

kix

a vy při letu prokazujete proti všemu máte platné očkování? Taková povinnost není a to i u mnohem nebezpčnějších nemocí, než je covid, který na tom není nijak hůře než např. chřipka. Krom toho je dost států, kde žádná očkovací povinnost není či v minulosti nebyla, takže se v letadle můžete naprosto běžně potkat s naprosto neočkovaným jedincem..ale covid bude trnem v oku..

Koro

Tak abyste kvuli tomu za rok nezadali kompenzace a nezavirali kram.

MLB

Tak další země, kam se nikdy nepodívám. Čím víc do nás to očkování chtějí natlačit, tím míň se mi do něj chce. Maximálně jsem kvůli cestování ochoten podstoupit test na covid, pokud bude prováděn nějakou neinvazivní metodou typu odběru slin a ne stěrem pomalu z mozkových blan…

roman

ten seznam bude pěkně dlouhý

Jan

Chápu, lidi jako vy si radši koupí negativní výsledek testu protože jim vadí, že je výtěrová tyčinka trochu poškrábe v nose. Já naopak se nechám očkovat tak, aby mě nějaké cestování nemuselo trápit, nakonec to vyjde levněji než shánět testy pro každé překročení hranic. Ale lidi jsou sami proti sobě. Kdybysme se nechali naočkovat dobrovolně ve výrazně nadpoloviční většině tak virus vyhubíme během dvou sezon bez větších obětí na životech a hlavně bez větších zásahů do ekonomiky. Už se nám podařilo vymýtit několik ošklivých nemocí a dnes zůstanem paralyzovaní jedním z řady koronovarů, protože se lidi bojí, že jim to… Číst vice »

MLB

Klidně se nechte naočkovat třeba kravským hnojem, je mi to buřt. Ale nenuťte do toho ostatní…

kix

očkování je zdratovní úkon, nikoliv administrativní úkon pro cestování, takže takovéhle uvažování je trošku proti koncepci očkování samotného..očkování má chránit zdraví, nikoliv aerolinky..

DJ TRAIN

Nemam nic proti ockovaniu, ktore prejde absolutne standartnym procesom schvalovania, ale s rychlokvaskou medzi ockovacimi latkami problem mam.

Dan

Naprosto souhlasím. Vtipné na tom je, že stát, který není schopen přinutit alternativní rodiče, aby naočkovali své děti desetiletími prověřenými vakcínami, nám (nejlépe všem) tlačí vakcínu , u níž od prvního nápadu do sériové výroby uběhlo devět měsíců.

Milan

V Austrálii brečí, že k nim MLB nepřijede.

MLB

Jistě bude jediný… 🙂

Jirka B

No, to se nam to pekne zacina vybarvovat. A co bude dal? Povinne vystreni cevni a obehove soustavy, aby se minimalizovalo riziko infarktu, povinne vysetreni CT ….?

BND 30

A jen od prověřené firmy…
A takových bude víc a víc.
Velký bratr a jeho všeobjímající náruč, ne nepodobná kleštím…
Sbohem svobodo, které jsme si nevážili…

JirKa

Propána, jaká svoboda je tímhle ubírána? Jak často jste někam cestoval? Víta, že do spousty zemí byla již dnes povinnost předložit potvrzení o očkování proti některým nemocím?

...

Jestli dnes, to netuším. Zemí jsem navštívil ne úplně málo a to nejen v Evropě, ale nějaký papír o očkování nechtěli nikde.

pacicka

Tak zrovna po nás to v Argentině chtěli, když jsme jeli z Brazilíe. Konkrétně očkování proti žluté zimnici.

Růža

A když tam letíš z Česka, nepožadují nic.

Ivan

Ale asi ani ne úplně hodně, je spousta států kde jsou povinná očkování, zejména na žlutou zimnici. Např. Tanzanie ji vyžaduje…

...

To je možné. Dobrý důvod je vynechat 🙂

363

Je tu jeden podstatný rozdíl, Covid 19 je jen mediální pandemie, rozpoutaná kvůli vynucení vakcinace.Ty vakcíny nebudou rozhodně proti té zveličené chřipce…

Jan

Firem bude několik, každý si bude moct vybrat jakou chce vakcínu. Ale že zrovna tohle vadí, když děti se běžně očkují a tam moc na výběr zrovna nemáte. Proč je najednou zpochybňování očkování proti vysoce infekční nemoci tak populární? Tohle opravdu není řízená implantace nějaké super čipu pod kůži. Proč taky, když každý s sebou dobrovolně nosí smartphone.

Jackub

Jak dlouho se vakcíny běžně vyvíjejí? A za jak dlouho byla vyvinuta takto? Tak se nedivte, že si spousta lidí myslí, že není bezpečná a nechtějí si nechat píchnout něco, co může mít mnohem horší vedlejší účinky, než samotný Covid. Účinky, které ani nemusí být známy, vzhledem k tomu, v jak rekordně krátké době byla vakcína vyvinuta a jak dlouho tedy mohly být případné vedlejší účinky zkoumány…

...

Testování léků je zpravidla, kromě experimentální léčby, záležitost trvající třeba pět let. Během té doby se zjistí možné vedlejší účinky, vzniknou nějaké statistiky účinnosti, kontraindikace atd.

Nic z toho u těchto nových vakcín k dispozici ještě pár let nebude. Málo kdo bude ochoten takhle hazardovat s vlastním zdravím kvůli nemoci se smrtností 0.3 %.

Vašek

Jenže zapomínáte, že koronavirus funguje na stejném principu jako např. chřipka a proti té očkování už je.
Takže princip očkování je pro koronavirus úplně stejný jako proti chřipce. Tam nebylo moc zkoumat, proto se ta vakcína vyvinula tak rychle…

...

Princip všech očkování je stejný. Vezme se injekční stříkačka, nasaje se vakcína, na stříkačku se nasadí dutá jehla, trefí se žíla a obsah stříkačky se do ní dutinou v té jehle vytlačí.

Nicméně výrazně se liší, pokud tou vakcínou je odzkoušený preparát, preparát neodzkoušený, vzduch nebo třeba ve fyziologickém roztoku rozpuštěný kyanid draselný. I když princip zůstává pořád stejný.

G G

Clovece, Vam davali vakcinu do zily? Mohl byste nas tu poucit a povedet kteroupak?

Y.K.

No jestli myslíte, že princip očkování je jehla a vstříknutí preparátu, tak to je hodně smutné. Ke všemu do žíly. Jeden by myslel že jde o imunitní systém a jehla (ne vždy ke všemu) je jen transportní záležitost.

Kyanid draselný, taková šílenost je někde z mimino.cz?

Růža

Ale tady by se našlo , jak koukám dost hazardérů se svým zdravím. Nenechám do sebe něco píchnout, když nikdo neví ,co to v těle provede za rok,dva 10 let.

Divočák

Navíc s právním vyviněním výrobce / viz dohledatelné požadavky výrobců vakcíny