Na Evropské začíná omezení kvůli stavbě tramvajové trati, letiště doporučuje cestu přes Zličín

Stavba tramvajové trati Divoká Šárka - Dědinská. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba tramvajové trati Divoká Šárka - Dědinská. Foto: Daniel Šabík / DPP

Automobilový provoz bude veden v jednom jízdním pásu v režimu 1+1.

Od středečních ranních hodin čeká Prahu zásadní dopravní omezení na Evropské třídě. Důvodem je stavba nové tramvajové trati na Dědinu. Na zhruba 600 metrech od křižovatky s Vlastinou ulicí po křižovatku s ulicí Za Vokovickou vozovnou bude uzavřen jeden jízdní pás. Zároveň bude přerušen provoz tramvají mezi smyčkou Divoká Šárka a zastávkou Vozovna Vokovice.

Automobilový provoz bude veden v jednom jízdním pásu v režimu 1+1. Jako první bude do 15. dubna uzavřen pás ve směru z centra. Práce na Evropské jsou rozděleny do čtyř etap a potrvají až do října. V dalších etapách se omezení pro automobilovou dopravu zkrátí na úsek od křižovatky s Vlastinou ulicí po křižovatku s Libockou ulicí. Zhruba měsíc od konce května do konce června se budou muset řidiči znovu vyrovnat s režimem 1+1. Tramvajová doprava už by po 15. dubnu neměla být výrazněji omezována.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) cestujícím na letiště doporučuje, aby od středy počítali alespoň s půlhodinovou rezervou. „Doporučujeme cestujícím, aby na Letiště Václava Havla Praha cestovali s dostatečným časovým předstihem nebo využili alternativní trasy, stavební práce mohou ovlivnit i plynulost provozu MHD. V případě cesty na letiště prostřednictvím MHD proto doporučujeme využít posílené autobusové linky 100 ze stanice metra Zličín,“ doplnila ředitelka komunikace Letiště Praha Eva Krejčí.

Podle původního harmonogramu měly práce na Evropské ulici začít už v loňském roce, kvůli českému předsednictví v Radě Evropské unie ale byly odloženy.

Omezení na Evropské. Pramen: DPP

Omezení na Evropské. Pramen: DPP

Tagy dpp Evropská letiště praha Tramvajová trať Divoká Šárka - Dědina
4 komentáře