Na další švýcarskou zubačku zamíří nové vlaky. Nahradí 40 let staré

Nové jednotky umožní rekuperaci energie.
Společnost Transports Montreux-Vevey-Riviera (MVR) provozující veřejnou dopravu na severním pobřeží Ženevského jezera objednala osm nových vlaků pro ozubnicovou železnici na vrchol Rochers-de-Naye. Nová vozidla se na trati objeví v roce 2029. Vyrobí je Stadler Rail ve svém hlavním závodě v Bussnangu.
O podpisu informoval výrobce v tiskové zprávě. Ozubnicová trať o rozchodu 800 mm překonává pomocí Abtovy ozubnice na 10 kilometrech převýšení přes 1600 metrů.
Nové jednotky nahradí stávající 40 let staré vlaky. Mají nabídnout větší komfort cestujícím než dosud, například i díky speciálním panoramatickým oknům pro lepší výhledy. Dobře má být podle výrobce vidět i přes stanoviště strojvedoucího. Součástí bude i oddíl 1. třídy. Konečná stanice bude ve výšce 2042 metrů.
Nové jednotky budou dlouhé zhruba 40 metrů, kapacita bude 216 cestujících. Budou umět rekuperovat při brždění.