cargo

Na D10 začínají další omezení kvůli opravám, rozkopaná bude na třech místech

Dálnice D10, foto: Wikipedia/ŠJůDálnice D10, foto: Wikipedia/ŠJů

Po zhruba měsíční pauze čeká řidiče na dálnici D10 opět další omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už v pátek

Po zhruba měsíční pauze čeká řidiče na dálnici D10 opět další omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už v pátek uzavřelo část jízdního pásu mezi Tuřicemi a Benátkami nad Jizerou směrem na Turnov, za dva týdny přibude další omezení mezi Radonicemi a Svémyslicemi.

Jde o druhou etapu opravy úseku D10 Radonice – Benátky, kterou silničáři rozdělili nakonec do dvou úseků. Vyhrálo ji j sdružení firem Strabag a Colas, celkem za 180 milionů korun bez DPH. První etapa skončila v červnu.

Práce mezi Tuřicemi a Benátkami jsou naplánovány do 30. září, provoz znamená uzavřený nájezd na dálnici v Tuřicích ve směru na Turnov. Jeden jízdní pruh je v opravovaném pásu, druhý v protisměrném pásu.

Od 23. července začne další omezení na úseku Radonice – Svémyslice, konkrétně mezi kilometry 3,4 a 7,5. Oprava má být rychlejší, skončí 2. září. „Po většinu doby rekonstrukce budou na obou místech zajištěny v obou směrech dva jízdní pruhy, byť zúžené. Pouze opět při pokládce finální obrusné vrstvy bude vždy v každém směru jen jeden jízdní pruh,“ řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Na D10 dál trvá omezení na mostě přes v Březině a u Svijan. Most u Březiny má být hotový do konce léta, u Svijan ŘSD počítá s otevřením 19. 7.

Tagy D10 Ředitelství silnic a dálnic
4 komentáře