Silnice Zprávy

Na D10 začínají další omezení kvůli opravám, rozkopaná bude na třech místech

Dálnice D10, foto: Wikipedia/ŠJů
Dálnice D10, foto: Wikipedia/ŠJů

Po zhruba měsíční pauze čeká řidiče na dálnici D10 opět další omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už v pátek uzavřelo část jízdního pásu mezi Tuřicemi a Benátkami nad Jizerou směrem na Turnov, za dva týdny přibude další omezení mezi Radonicemi a Svémyslicemi.

Jde o druhou etapu opravy úseku D10 Radonice – Benátky, kterou silničáři rozdělili nakonec do dvou úseků. Vyhrálo ji j sdružení firem Strabag a Colas, celkem za 180 milionů korun bez DPH. První etapa skončila v červnu.

Práce mezi Tuřicemi a Benátkami jsou naplánovány do 30. září, provoz znamená uzavřený nájezd na dálnici v Tuřicích ve směru na Turnov. Jeden jízdní pruh je v opravovaném pásu, druhý v protisměrném pásu.

Od 23. července začne další omezení na úseku Radonice – Svémyslice, konkrétně mezi kilometry 3,4 a 7,5. Oprava má být rychlejší, skončí 2. září. „Po většinu doby rekonstrukce budou na obou místech zajištěny v obou směrech dva jízdní pruhy, byť zúžené. Pouze opět při pokládce finální obrusné vrstvy bude vždy v každém směru jen jeden jízdní pruh,“ řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Na D10 dál trvá omezení na mostě přes v Březině a u Svijan. Most u Březiny má být hotový do konce léta, u Svijan ŘSD počítá s otevřením 19. 7.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František Josef I.

Co na té D10 u Tuřic chtějí dělat tak dlouho? Uzavírka začíná u exitu 21 a končí kousek za mostem přes Jizeru,do Benátek je to ještě alespoň 3 km. Doufám,že to budou opravovat pořádně jako mezi Brandýsem a Starou Boleslaví,kde je teď povrch pěkný a ne jako mezi Bakovem a Kosmonosy,kde dělali jen mikrokoberec a je to dost hlučné.

železničář v důchodu

A nejlepší je to v kontextu se železničními výlukami na trati Praha – Turnov: jako v minulých letech …

Jiří Šrámek

Nezapomínejte na právě probíhající opravu silnice II/610 z Mnichova Hradiště k Turnovu. To jen abychom to měli tak nějak komplet.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast