Na blatenské lokálky vyjede v sobotu parní vlak

Parní lokomotiva 310.072 (Kafemlejnek). Pramen: České dráhyParní lokomotiva 310.072 (Kafemlejnek). Pramen: České dráhy

V areálu železniční stanice Kasejovice mezi Nepomukem a Blatnou bude mimořádně otevřena budova bývalé vodárny.

Pomezí Plzeňského, Jihočeského a Středočeského kraje se první zářijovou sobotu stane dějištěm nevšední podívané. České dráhy vypraví parní vlak, který postupně projede takzvané blatenské lokálky. Souprava bude sestavená z historických osobních vozů v čele s lokomotivou 310.072 (Kafemlejnek).

Parní vlak projede krajinu Blatenské pahorkatiny a jižní části Brd. Začínat bude v 9:00 v Nepomuku, odkud pojede přes Kasejovice a Lnáře do Blatné (příj. v 10:38). Z této železniční stanice bude v 11:26 pokračovat přes Bělčice do Březnice (příj. ve 12:22) a nakonec projede i lokálku do Rožmitálu pod Třemšínem, kam přijede ve 13:10. Na zpáteční cestu se souprava vydá po stejné trase. Odjezd z Rožmitálu bude ve 13:35, z Březnice ve 14:45 a z Blatné v 16:25. Cílovou stanicí bude Nepomuk, kam vlak přijede v 17:58.

Kromě samotné jízdy historickým vlakem se cestující mohou těšit i na další zajímavosti. V areálu železniční stanice Kasejovice mezi Nepomukem a Blatnou si budou moci prohlédnout budovu bývalé vodárny, která bude tento den otevřena pro veřejnost. Ve stanici Rožmitál pod Třemšínem pak bude v době pobytu parního vlaku připravena výstavka o historii tamní tratě a prodej upomínkových předmětů.

Budova bývalé vodárny, Kasejovice. Pramen: České dráhy

Budova bývalé vodárny, Kasejovice. Pramen: České dráhy

Tagy blatenské lokálky České dráhy Kafemlejnek parní lokomotivy železniční nostalgie
Žádné komentáře