Letectví Letiště

Mošnov jako parkoviště. Letiště plní odstavené stroje různých dopravců

Boeing 737-800 společnosti Ukraine International v Mošnově. Foto: LKMT Spotters
Boeing 737-800 společnosti Ukraine International v Mošnově. Foto: LKMT Spotters

Letiště Ostrava našlo v době krize letecké dopravy částečnou náhradu příjmů. Majitelé letadel ho začali využívat na dlouhodobé parkování.

Do Ostravy tak včera přilétly včera z Kyjeva čtyři Boeingy 737-800 v barvách Ukraine International Airlines. Následoval je ještě Embraer E190, který odvezl piloty všech čtyř letadel zpět na Ukrajinu. V Ostravě tak byl včera větší provoz než v Praze.

O příletu informovala facebooková stránka LKMT Spotters. Nejde o letadla, která by mířila do opraven Job Air Technics (JAT). Podle ředitele JAT Vlamdimíra Stulančáka zatím přiletěla pouze kvůli parkování. Leasingová společnost, jež je vlastní, je stáhla od operátora Ukraine International Airlines.

Přinášíme vám slíbený rozsáhlý fotoreport z dnešního mimořádně zajímavého odpoledne.Pro připomenutí, v galerii jsou…

Gepostet von LKMT Spotters am Montag, 4. Mai 2020

Nejde o první letouny, které již několik týdnů na mošnovském letišti stojí a které by jinak s výjimkou návštěvy opraven do Ostravy nejspíše nezavítaly. Ostravské letiště má pro majitele letadel i výhodu, že je zde lakovna a letadlo tak lze při výměně provozovatele rovnou přelakovat do barev jiných aerolinek. V Ostravě stojí například tři Airbusy A320 v barvách SmartLynx a dva A321 po Condoru.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peet
Host
Peet

A pak, že je letiště v OV zbytečné! Takže by to mohli přejmenovat na „Parkoviště Leoše Janáčka“.

Franta Jouda
Host
Franta Jouda

Aspoň k něčemu toto jinak zbytečné letiště je.

Lubosch
Host
Lubosch

Ty jsi ale Jouda!

M H
Host
M H

Ostravská aglomerace má po Praze nejvíce obyvatel a s letištěm je spojena kapacitním spojením po železnici…jsou mnohem zbytečnější letiště. V tomto ohledu třeba i Brno mám menší potenciál než Mošnov…o dalších – třeba ČB, či KV nemluvě…

Džamel
Host
Džamel

A za rohem Katowice, kde holt někdo neprospal šanci a příležitost…

M H
Host
M H

Třeba Brno má zase za rohem Vídeň…a pár nízkonákladovek tahy v Bratislavě.

PetrD
Host
PetrD

Chcete říct, že v nějakém paralerním vesmíru měl šanci vyhrát Mošnov v 1milionove aglomeraci oproti letišti Katowice s 3-4x větší aglomerací? 😀

Bob
Host
Bob

Katowice jsou pro Čechy opravdu atraktivní také jako parkoviště. Aktuálně u tamního letiště prý parkují desítky českých aut, jejichž majitelé se po přerušení letů museli dostat domů jinak a teď si své auto nemohou kvůli zavřeným hranicím vyzvednout.

Petr766
Host
Petr766

A proč tam teda nic neleta?

Martin
Host
Martin

Protože Tošenovský, Lukša, Zátorský

M H
Host
M H

Dost pravděpodobně proto, že Češi jsou ochotní dojet na letiště do zahraničí a že Katowice jsou součástí zhruba čtyřikrát až pětkrát větší aglomerace v Polsku…tedy mají dost možná více spadových obyvatel než u nás Praha.

Permonik
Host
Permonik

Podle čeho soudíte, že nic neléta? Mošnov sice byl v nízko nákladovce předběhnuty Katowicemi, proto se prioritou stál jiný typ dopravy. Bohužel dojeli na slibi jednoho investora. A některé věci se v harmonogramu posunuli o 5-8 let.

Cyklista
Host
Cyklista

Ostravské letiště má problém hlavně v tom, že se v minulosti kolem něj hodně politikařilo a nic nedělalo. Hlavní příčiny současného stavu jsou regionální politici a ČSA, která nechtěla konkurenci Ruzyni.

Zdeněk
Host
Zdeněk

Dvojnásobek pasažérů v Brně a menší potencionál než Ostrava?
Ostravská aglomerace s obrovským počtem lidí kteří vždy letí z jiného letiště….Asi……

Nicky
Host
Nicky

UIA se drželo sotva nad vodou už před virem. Leasingovka očekává problémy s placením a tak letouny raději stáhla z problematické Ukrajiny na letiště v EU, kde s nimi může snadno dále operovat.

Jakub
Host
Jakub

zrovna jsem si říkal, jaký k tomu může být důvod ty letadla přesouvat z Ukrajiny 🙂

kulhán
Host
kulhán

Za vším hledej ženu 😬

M H
Host
M H

Jojo, přesun na neutrální území a k lakovně naznačuje ledasco 😀

GPGP
Host
GPGP

Jen aby tam nezůstali tak dlouho jako letadla Fischer v Praze 🙂