egoe-plus
Železnice

Modernizované pendolino nasadí České dráhy přednostně na Slovensko

Nový interiér pendolina. Autor: České dráhy

České dráhy představí během několika dní první jednotku pendolino s modernizovaným interiérem. Premiéru by měla mít na Národním dni železnice v Bohumíně 23. září. Už teď je ale jasné, že cestující v běžném provozu se s ní seznámí hlavně při jízdě pendolina mezi Prahou a Košicemi.

Ve firemním časopise Železničář to uvedl člen představenstva zodpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán. „Do konce tohoto jízdního řádu bude první souprava jezdit přednostně na spoji Supercity Pendolino Košičan,“ uvedl Štěpán.

České dráhy zatím představily první fotky modernizovaného interiéru minulý víkend, práce na modernizaci první jednotky ještě probíhají v pražském depu kolejových vozidel. Zakázku má na starosti dceřiná firma DPOV. Ještě před Národním dnem se má vlak vypravit na první jízdu s novináři, termín zatím není jasný.

K výměně interiéru dochází po téměř dvanácti letech provozu. Díky modernizaci se například zvětší rozdíl mezi první a druhou třídou, novou podobu má toaleta, nová jsou například i světla. Jako první prochází změnou jednotka 680.005.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Moc tomu nevěřím. Podle mě měli modernizovat jedničku. Připadne v části udělat lowcost 2 plus 2. Jsem zvědav zejména na výměnu původně hezkých obložení. Za lehčí. Zda nebudou rezonovat a spol. Navíc 2ka je stále ve slušnému stavu.