Infrastruktura Silnice

Místo kamenné drtě vápenec. Kvůli špatnému materiálu ve Volyni „nasněžilo“

Náměstí ve Volyni po použití nevhodného materiálu na opravu silnice I/4. Foto: Volyne.eu
Náměstí ve Volyni po použití nevhodného materiálu na opravu silnice I/4. Foto: Volyne.eu

Zdánlivě banální zakázka za zhruba milion korun na opravu povrchu komunikace a odvodnění silnice I/4 ve Volyni se pro tamější obyvatele, Ředitelství silnic a dálnic a nakonec i zhotovitelskou společnost Stavební firma Huko stala spíše noční můrou

Stavaři použili při opravě nevhodný materiál pro zásyp dlažby.  Ten se začal vířit po náměstí i celém městě a na chodnících, domech či autech se vytvořila vrstva bílého prachu, která vypadala, jako by ve městě v srpnu nasněžilo. Na problém jako první upozornil Český rozhlas.

„Komplikace s prašností ve Volyni nastaly z důvodu chybného materiálu. Chybný materiál během zásypu dlažby příliš prášil. V okamžiku kdy jsme tuto situaci zjistili, ihned jsme zahájili odklízení. Chyba je na straně zhotovitele, který veškeré škody zaplatí. Všem se omlouváme,“ uvedlo Ředitelství silnici na svém twitterovém profilu.

Podle vyjádření na stránkách města mají lidé, kteří utrpěli škody na majetku nebo vynaložili potřebné náklady na odstranění nečistot, problémy zdokumentovat a předat je na radnici, stavební firma je pak následně uhradí.

ŘSD ještě poslalo materiál do laboratoře, aby se vyloučila jeho zdravotní závadnost. Podle vyjádření ředitelky jihočeského ŘSD Vladimíry Hruškové pro iRozhlas.cz měla firma pro zásyp použít lomovou kamennou drť, místo toho použila drť z vápence. „ To způsobilo zvýšenou prašnost. Není to materiál pro spáry nevhodný, ale do města se kvůli prašnosti vůbec nehodí,“ podotkla ředitelka.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gogo
Host
Gogo

Takto vypadají v praxi Alzákovi letní vánoce.

KraKen
Host
KraKen

noo vápenec aspoň trochu v okolí kompenzoval „kyselé deště“. Zahrádkáři mohou mít radost! (teda pokud nepěstují azalky a rododendrony, ty ho nemaj moc rády).

noerf
Host
noerf

Volně s druhou nejstarší průmyslovou školou v republice. Alespoň se mohli studenti v praxi přesvědčit co udělá záměna materiálů.

Martin Hanzal
Host
Martin Hanzal

Nemohli, mají prázdniny.